Presunúť na hlavný obsah

4 tipy ako odnaučíte svoje telo od chuti na sladké: Dá sa to a navyše vám poďakuje nielen figúra, ale aj pokožka

Chudnutie a diéty

Cukor je naozaj pre našu figúru a pleť veľkým strašiakom. Najmä ten rafinovaný. Jednoduchými trikmi, však docielite to, aby ste na neho už ani len nepomysleli. Áno aj s chuťou na sladké sa dá účinne bojovať.

 

Cukor sa podpíše na našom vzhľade aj figúre, žiaľ je to realitou

Cukor je niečo, čo dokáže našu figúru aj pleť potrápiť. Teda drvivá väčšina žien, by o tom vedela veru rozprávať. Ak nepatríte teda do katégórie tých šťastnejších, ktoré buď sladké veľmi nemusia, alebo jeho konzumáciu na sebe nevidia ani necítia, tak čítajte ďalej. Všetko je totiž o zvykoch a nastavení. A aj svoje telo, dokážete od cukru úplne odnaučiť. 

"Cukor je skrátka návykový. A naozaj si na ňom dokážete vytvoriť z dlhodobého hľadiska závislosť. Pri jeho nedostatku, môžete pociťovať úplne klasické abstinečné príznaky."

​Neprehliadnite: Kde sa berie tuk v nohách? Fitness tréner prezradil 4 jednoduché cviky na schudnutie z nôh

" Ak ho teda chcete eliminovať zo svojho života, treba na to ísť postupne. Žiadny extrém nie je dobrý a platí to aj v tomto prípade. To je dobré si uvedomiť hneď na úvod," prezrádza MUDr. Elena Zvonská, internistka. 

Negatíva, ktoré cukor spôsobuje v našom tele

  • prekyslenie organizmu
  • vyčerpanosť
  • únava
  • opuch tváre
  • zavodnenie
  • zaťaženie pečene
  • kruhy pod očami

1. Vymeňte klasické raňajky za bielkovinové

Namiesto vločiek s ovocím, či nejakej pšenovej kaše, siahnite napríklad po praženici. Takéto jedlo vás nielen zasýti, ale aj vám dlhodobo udrží rovnakú hladinu cukru v krvi.

Čiže nebudete o chvíľu hladná, ale sýtosť vás skutočne bude držať dlhšie obdobie. Týmpádom buď vynecháte desiatu alebo veľmi prirodzene siahnete po nejakej jej ľahšej verzii.

2. Namiesto tradičných sladidiel skúste koreniny, či bylinkové variácie

Áno, ono táto zmena nebude hneď a okamžite. Ale určite sa udeje rýchlo. Malé kroky sú však veľmi dôležité.

Na začiatok nahraďte cukor vanilkou, škoricou, muškátovým oriešokom, či kardamonom. Chutia skvele a sú bez kalórií.

Ak máte chuť na kúsok čokolády, dajte si takú, ktorá je sladená brezovým sirupom, má nízky glykemický index a vaše telo sa po pár sústach nezblázni. 

3. Uspokojte túžbu po sacharidoch celozrnnými produktami

Áno, v tomto prípade je pravda, že aj tie sa pri trávení premieňajú na cukor, ale keďže ide o komplexné sacharidy, vstrebávajú sa pomaly a poskytujú človeku stály prísun energie. Nezahrávajú sa tak s hladinou nášho cukru v krvi, čiže je to určite menšie zlo a cesta k tomu, ako si od klasických čokoládových šišiek, či babkinho kakaového závinu odvyknúť.

4. Nájdite si pohybovú aktivitu, ktorá vás baví

Tentokrát nepôjde o to, aby ste si formovali figúru. Všetci však vieme, že počas toho ako si doprajeme napríklad čokoládu, sa námmaktivujú endorfíny a my sa cítime šťastnejšie.

No tento efekt, dokážete dosiahnuť aj behom, aktívnou jazdou na bicykli, plávaním, skákaním cez švihadlo, či drepmi.

Pri cvičení sa endorfíny produkujú vo veľkom a vy neskôr nebudete mať tendencie siahnuť po sladkom. Ak vysadíte cukor a skúsite tieto jednoduché kroky, verte, že po mesiaci a pol na neho už ani nepomyslíte. Tak čo idete do toho?

Robí Vám problém vzdať sa cukru?

spolu hlasovalo 900 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe