Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie potraviny na leto. Dodajú vám potrebnú hydratáciu, energiu a zároveň z nich nepriberiete

Lifestyle

Leto je za dverami. Zatiaľ čo niektorým ľuďom chutí jedlo čoraz viac, nájdu sa aj takí, ktorí počas slnečných dní jedia minimálne. Čo by však v našom jedálničku nemalo chýbať?

Jablko

Najdostupnejšie a často najpodceňovanejšie ovocie dokáže s naším telom zázraky. Vedeli ste napríklad, že také jedno jablko vám dokáže dodať viac energie, než ospevovaný banán? Okrem toho majú ďalšie pozitívne účinky na naše telo - a to najmä cez leto. Nášmu telu sa počas horúčav pomáhajú vyrovnať sa s nahromadeným teplom. Zároveň obsahujú vysoké obsahy vlákniny, ktorá nášmu telu pomáha k detoxikácii a k lepšiemu tráveniu. Inak povedané, jablká sú skvelým pomocníkom pri diétach.

Prečítajte si: Tri ranné boosty, ktoré nakopnú váš organizmus. Pomôžu vám nielen ku kráse, ale aj k imunite

Melón

To, že melóny sú najväčším zdrojom hydratácie, je zrejmé azda každému. Už len zopár odrezkov z veľkého plodu vám dokáže zabezpečiť hydratáciu v podobe niekoľkých pohárov vody. Práve preto sú taktiež obľúbenou potravinou, ktorá sprevádza ľudí počas diét. 

Nie nadarmo sú melóny obľúbené. Okrem toho, že evokujú leto a sú predzvesťou slnečného počasia, so sebou nesú aj niekoľko priaznivých účinkov. Patrí medzi ne zníženie hladiny cholesterolu, poskytnutie dostatočnej hydratácie a zároveň obsahuje zeleno-červený plod toľko vitamínov, že dokáže bojovať s paradontózou a rôznymi zápalmi. 

Cuketa 

Vedeli ste, že táto zelenina je obrovským zdrojom vitamínu C? Okrem toho obsahuje v priemere len 20 kalórií, a tak na svojej postave nezbadáte rozdiel ani vtedy, ak by ste ju jedli na kilá. Šupnite si ju na gril namiesto mastných klobások a my vám garantujeme, že vám nepoďakuje len váš organizmus, ale aj vaše svedomie. Okrem iného vás tiež dokáže nakopnúť energiou viac než to grilované krídielko!

Šaláty

Cez leto by ste mali nahradiť ťažké, varené obedy aspoň dvakrát do táždňa odľahčeným jedlom. Tým sa rozumejú najmä šaláty, ktoré naše telo dokáže prirodzene zohriať a zároveň nezaťažiť svoj tráviací trakt. Nehovoriac o tom, že na rozdiel od vyprážaného obeda dokážu telu dodať viac energie a sily. 

Neprehliadnite: Potraviny, ktoré sú plné cukru. Budete prekvapené, no nie sú to len sladkosti

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe