Presunúť na hlavný obsah

Raňajky robia deň: Miesta, kde si ich vychutnáte s dokonalou atmosférou a pridanou hodnotou

Cestovanie

Na týchto miestach sa pre vás obyčajné raňajky premenia na ozajstnú zážitkovú záležitosť. Vychutnajte si ich vo veľkom štýle a skutočne s autentickou atmosférou.

Už naše babičky tvrdili, že raňajky sú základ dňa. Hoci v poslednej dobe, od nich veľa ľudí upúšťa, podľa nás sú dokonalým rituálom ako začať deň. Pokiaľ na ne nemáte čas počas aktívneho a hektického týždňa, skúste si ich dopriať aspoň cez víkend. Na výnimočnom mieste, ktoré podčiarkne celú atmosféru prítomného okamihu. Presne také adresy sme pre vás, v rôznych kútoch Slovenska vybrali. 

Chez Balzac, Bratislava

Chez Balzac je miesto, ktoré dýcha magickosťou a autenticitou. Balzacovi sa práve na Sorbonne venoval 5 rokov zakladateľ a jediný majiteľ Chez Balzac-Bratislava, PhDr. Ľubomír Jančok, PhD. Získal doktorát na parížskej Sorbonne a UK v Bratislave, s najvyšším ocenením “Félicitations du jury”. Špecializuje sa na diplomaciu, literatúru, vzdelávanie, umenie žiť - savoir-vivre, biznis a maniere v Haute Société a investičným vínam na burzách. Prednášal v Kanade, Taliansku, Grécku, Francúzsku i pravidelne doma, na Slovensku. Žije striedavo na osi Paris-Bratislava-Cannes. No a do nášho hlavného mesta vniesol naozaj ducha výnimočnosti.

"Po štyroch VŠ, úspešnej CK a troch knihách som mal vnútorný dlh k mojej Bratislave. Chez Balzac má vniesť do sveta gastra noblesu, kultúru a maniere. Veľké rody ma to naučili na zámkoch : peniaze áno, ale k nim vkus a vzdelanie prosím. V Chez Balzac ideme v opačnej línii stále sa cool-izovaného sveta, kde úcta k priestoru i k luďom opadá ako list vinnej révy v Bordeaux. Prišiel čas vrátiť sa k dedom, ktorí i do krčmy chodili v obleku. Prísny dress code, v duchu “najlepšie, čo doma máte” je platný v našej hlavnej sále, ktorú voláme Versailles. Kto zabudne sako, požičiame diskrétne, či sa voláte Obama alebo Kukučín".

Vychutnajte si absolútne dokonalé croissanty, bagetky, kávu a pohár skutočného champagne, ktoré široko ďaleko nenájdete.  Posaďte sa na stoličky od slávneho Maison Gatti a budete si pripadať ako Angelina Jolie v Cudzincovi. Áno presne tie isté máme aj u nás. Toto miesto je ako stvorené na výnimočné udalosti. A presne takými môžu byť nedeľné raňajky s rodinou. 

OPERA Prosecco Bar, Banská Štiavnica

Ak máte chuť na skutočne kvalitnú kávu, skvelé vína, tak navštívte toto miesto. V ponuke majú totiž absolútne perfektné raňajky alebo neskorý brunch. Za nás určite skúste raňajkovú špecialitu “Eggs Benedict”, ktorá je úplne bezkonkurenčná.

Opera Prosseco Bar sa nachádza v nádhernej historickej budove (zrekonštruovanej bývalej nemocnici) a je vzdialený len pár desiatok metrov, od centra srdca Banskej Štiavnice. Určite odporúčame toto miesto navštíviť všetkými desiatimi. Nádherné, príjemné a navyše s vônami a chuťou, ktoré si vás okamžite získajú. 

Synagóga café, Trnava

Totálne podmanivé prostredie, plné unikátnej architektúry - presne to predstavuje priestor kaviarne odsvätenej trnavskej synagógy, ktorá bola navrhnutá viedenským architektom Jakubom Gartnerom a postavená ešte v roku 1891. 

"Po prečkaní pohnutých časov minulého storočia bola synagóga zrekonštruovaná a v roku 2010 získala ocenenie Najkrajšia zrekonštruovaná sakrálna stavba na Slovensku."

"Synagóga café v súčasnosti predstavuje jedinečné spojenie krásy, kultúry a umenia s veľkým rešpektom k minulosti."

Samotná synagóga prešla v spomínanom roku 2010 rozsiahlou rekonštrukciou. Dnes sa v nej pri vychutnávaní šálky voňavej kávy, snúbi kultúra, umenie a história v jednom. No a o skvelý kulinárksy zážitok, tu tiež nebudete mať núdzu. Ich raňajkové nátierky a domáce bagle sú známe široko ďaleko, rovnako ako aj sladká bodka - lievance ako od maminky. Dobrú chuť a na zdravie tých najbežnejších a najkrajších okamihov zároveň.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe