Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie miesta na Slovensku, ak chcete cestovať udržateľne: Vymeňte hotel za túto krásu v obklopení prírody

Cestovanie

Pokiaľ milujete cestovanie a nebojíte sa experimentovať, tieto miesta sú pre vás ako stvorené. Alterrnatívou ku klasickým hotelom a chatám sa stávajú miesta, ktoré dýchajú udržateľnosťou a majú blízko k ekológii.

Veľkou výhodou takejto dovolenky je, že sa dostanete na miesta, ktoré bežní turisti obchádzajú vyhnete sa masovému turizmu a vychutnáte si prítomné okamihy oveľa viac. Veď predsa noc niekde v lese, pod hviezdami a pri sviečkach má svoje čaro, rovnako ako prebúdzanie sa pri východe slnka, no nie? 

Šumavská maringotka

Pokiaľ ste v v kútiku duše vždy túžili po tak trochu kočovnom živote, no nikdy ste si tento sen nesplnili, je čas to zmeniť. Dokonalý pokoj, môžete zažiť uprostred šumavskej prírody v skutočne štýlovej maringotke. Áno, čítate správne. Maringotke. Nájdete ju na odľahlom mieste, v lone prírody. 

Tento typ dovoleniek si totiž nachádza čoraz viac priaznivcov. Na pozemku vás bude čakať prírodné kúpacie jazierko, ohnisko, miesto na posedenie, dokonca aj sauna a vírivka. Verte, že tu vás nič nebude rušiť.

Prečítajte si: Zbavte sa dolného brucha. Cviky, ktoré vám vyformujú dokonalé bruško už za pár dní

Kotydž

Zabudnite na uponáhľané, hektické dni, nechajte doma laptop a venujte sa jeden druhému. Toto miesto je na to ako stvorené. A my vám ručíme za to, že romantika akú si vychutnáte tu, sa nedá zažiť len tak kdekoľvek.

Kotydž je ideálnym miestom pre dvojice, či dobrodruhov. Vo vnútri útulnej chatky nájdete naozaj minimum nábytku, posteľ, no to čo poteší milovníkov kávy je, že tú si tu pripraviť dokážete. Zážitkom najmä pre ľudí z mesta je určite outdoorová kúpeľna, suché WC a lavór na základnú hygienu.

Neprehliadnite: Koľko cukru denne je zdravé? Porovnajte si tieto množstvá, aby sa vám neukladal do tela ako obrovské tukové zásoby

Forrest Glamping

Ak ste aj vy ako malé deti milovali stanovanie niekde v strede lesa, máme pre vás skvelú pozvánku na miesto, ktoré vám tieto vzácne momenty pripomenie. Glampingové stany na brehu jazera Počúvadlo,  si vás získajú na prvý pohľad.

- Najčítanejšie -