Presunúť na hlavný obsah

Cestovanie po novom: Trendy v turizme sa budú meniť, rovnako ako výber cieľovej krajiny

Cestovanie

Aktuálna situácia vo svete, okrem iného v značnej miere ovplyvnila aj turizmus. Menia sa podmienky vycestovania z krajiny a v lete to vo výraznej miere, ovplyvní aj výber destinácie, kam sa človek rozhodne zavítať. Okrem bezpečnosti, budú zohrávať dôležitú úlohu aj iné faktory.

Bezpečnosť na prvom mieste, si ako hlavný bod postavili azda všetky krajiny, ktoré z cestovného ruchu žijú

Pandémia, mení naozaj pravidlá života v každej oblasti. V značnej a výraznej miere sa dotkla aj cestovného ruchu. Okrem pravidelného testovania, si budeme musieť zrejme zvyknúť aj na rúška na palube lietadiel, dôslednejšiu hygienu, dezinfekciu a aj výber cieľovej destinácie, bude podliehať viacerým kritériám.

Bezpečnosť na prvom mieste, si ako hlavný bod, postavili azda všetky krajiny, ktoré z cestovného ruchu žijú. Už dnes pripravujú plány na leto, tak aby bolo dané miesto nielen pekné, ale najmä bezpečné. 

Neprehliadnite: Jej korunku si objednala samotná Kardashianka. Slovenka Anička vyrába originálne šperky

Ak ste sa rozhodli počas leta 2021, stráviť dovolenku mimo Slovenska, už teraz je takmer isté, že bez negatívneho testu na COVID - 19, prípadne očkovania, sa vám to nepodarí. Azda všetky krajiny, v aktuálnom období, totiž prijímajú len turistov, ktorí absolvovali buď PCR alebo antigénový test s negatívnym výsledkom.

Zároveň väčšina hotelov, prechádza na systém flexibilnejšieho cestovania, takže pokiaľ sa napríklad destináciu rozhodnete zmeniť 14 dní pred nástupom na pobyt, budete to môcť urobiť bezplatne. 

Navyše tento rok sa predpokladá uprednostňovanie cestovania autom, keďže človek sa vo svojej bubline, vrámci presunov, určite cíti bezpečnejšie. Navrch tak získajú prímorské destinácie ako Chorvátsko, obľúbená Sicília, Sardínia, Grécko, Španielsko - tie všetky budú žiadané.

Vrámci Stredomorských krajín sa totiž vieme spoľahnúť na opatrenia, ktoré sa Európska únia, snaží korigovať a kontrolovať zároveň. Aspoň s akým - takým predstihom.

Prečítajte si: Na slovenskú módnu scénu priniesla nový kúsok. Nina začala vyrábať nadčasové kimoná ešte počas materskej dovolenky

No druhá strana mince je aj tá, že ceny v nich, nebudú mať klesajúcu tendenciu vo forme last - minute dovoleniek, ale skôr budú rásť, pre väčší záujem. Ak si teda budeme chcieť počas leta užiť slnečné lúče, na toto sa streba skrátka pripraviť.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe