Presunúť na hlavný obsah

Romantika level milión: Na týchto miestach ju rozhodne zažijete

Cestovanie

Je jedno, či ste spolu mesiac alebo 10 rokov. Romantiku a iskru vo vzťahu treba stále udrživať vo veľkom. Zbaľte si kufor svoju polovičku a vyrazte na víkend vo dvojici. My sme pre vás pripravili tipy na tie najromantickejšie miesta.

Kotydž

Kde: Banská Štiavnica

Vybavenie: Vo vnútri nájdete len pohodlnú manželskú posteľ, minimum nábytku, outdoorovú kúpeľnu, suché WC, lavór na základnú hygienu ale aj kempingovú sprchu. Vieme, je to trošku netradičné, ale práve to dodáva Kotydžu, pravú romantickú atmosféru a jedinečnosť. Nájdete tam pár knižiek, stolných hier ale aj premietačku ak by si si chceli pozrieť dobrý film. Kávovar je tiež samozrejmosťou.

Stravovanie: Pri chatke je ohnisko, kde si opečiete špekačky, prípadne si môžte niečo pripraviť na grile. No a počas upršaných dní si viete jedlo pripraviť na jednoplatničke. A centrum Banskej Štiavnice je 5 minút od chatky, takže to je tiež cesta, pre tých, ktorí chcú aj zmeniť prostredie a vychutnať si peekný gastronomický zážitok. 

Čo tam môžete robiť: Oddychovať, oddychovať a oddychovať. A to sa v dnešnej mimoriadne hektickej dobe, viac ako počíta. 

Prečítajte si aj: Z administratívy do luxusných destinácií po celom svete. Slovenka Katarína má prácu snov

Kouzelná samota

Kde: Vrchotovy Janovice

Vybavenie: Tak ako prezrádza samotná názov, toto kúzelné miesto nájdete úplne mimo civilizácie, v strede lúk, polí a malého vinohradu. Pôvodne poľnohospodárska usadlosť dostala vďaka citlivej rekonštrukcii úplne nový vietor, takže očarí takmer každého.

Kuchyňa, jedáleň, obývačka, knižnica, 5 spální, zimná záhrada, 3 kúpeľne, bazén. To všetko vám toto miesto ponúka. Vyberte sa na prechádzku do vinohradu, alebo objavujte krásy Benešova a jeho okolia. Nalejte si pohár vína užívajte si prítomné okamihy. To ticho, ktoré tu vládne si vás úplne podmaní. 

Stravovanie: Môžete si pripraviť niečo sami na grile, prípadne zájdite na večeru v okolí. Ale práve domáca kuchyňa je to, čo vám pobyt urobí ešte čarovnejším. A nevyužiť nádhernú zimnú záhradu, či terasu, ktorá tu je, by bol hriech. 

Čo tam môžete robiť: Prechádzať sa ruka v ruka vo vinohradoch, variť si obľúbené jedlá, piť kvalitné víno a rozmaznávať jeden druhého. Pre tie akčnejšie typy, je tu možnosť turistiky, takže nudiť sa rozhodne nebudete. 

Mezi Plůtky

Kde: Čeladná

Vybavenie: Štýlový vidiecky Boutique hotel MEZI PLŮTKY, možno nazvať aj miestom fantázie. Nechávate sa ráno radi prebudiť prvými lúčami slnka, milujete pohľad na oblohu posiatu hviezdami, či zvuk praskajúceho dreva v krbe? A k tomu patríte medzi skutočných gurmánov? Tak tu ste na správnej adrese.

Sú tu 4 izby inšpirované severskou architektúrou. Súčasťou každej je kúpeľna. No napríklad televízor by ste tu hľadali márne. Každá jedna izba je navrhovaná s citom a zaručene sa tu budete cítiť ako kráľovná. Zažijete tu nezabudnuteľnú atmosféru. No a ak  potrebujete naozaj na chvíľku vypnúť, je to tá správna adresa. 

Stravovanie: Po dohode je možné vychutnať si zážitkovú večeru priamo na mieru, ktorú vám pripraví sám pán majiteľ. Uvidíte, že to bude gastronomické nebíčko.

Čo tam môžete robiť: Započúvajte sa do ticha prírody a vychutnávajte si súkromie a luxus. Miesto je ako stvorené pre dvojice, ktoré potrebujú opäť vrátiť do vzťahu vášeň.  Ak sa budete predsa len nudiť na skok máte golfové ihriská, či rôzne cyklotrasy

Neprehliadnite: Cestovanie s deťmi je jej vášňou: Baša Števulová vám ukáže, že sa dá do dvoch hodín zbaliť a vyraziť po Slovensku

- Najčítanejšie -