Presunúť na hlavný obsah

Vyhláste vojnu tukom: Nemusíte hladovať, aby ste dosiahli o číslo menšiu konfekčnú veľkosť

Chudnutie a diéty

Ak chcete zhodiť, no nedarí sa vám, možno len robíte jednu zásadnú chybu. Zabudnite na trápenie sa hladovkami, ale zamerajte sa na tuky, ktoré prijímate.

Trans-mastné kyseliny ako najväčší nepriateľ postavy

Každá z nás túži po krásnej postave a najmä pred letom si na nej dávame špeciálne záležať. Chceme mnohokrát schudnúť rýchlo, no v čo najkratšom čase. Preto sa trápime hladovkami a našim cieľom je menšia konfekčná veľkosť, dosiahnutá v extrémne krátkom časovom slede. Z dlhodobého hľadiska to však určite nie je cesta. Teda pokiaľ okrem ubýtku kilogramov, nechceme mať jojo efekt ako bonus. 

Čítajte tiež: Brigitte Bardot ako ikona minulosti aj súčasnosti. Toto sú jej tipy na večnú krásu

Skúste to tentokrát urobiť inak. Zamerajte sa na to, čo do svojho tela dávate. Ideálne je sledovať si množstvo tukov, ktoré tvoria váš denný príjem. Samozrejme, tie sú pre náš organizmus rovnako dôležité ako ostatné zložky stravy a preto sa im určite netreba úplne nevyhýbať. 

"Platí, že denne by sme mali prijať 1 g tuku na 1 kg ideálnej telesnej hmotnosti. Približne tretina z tohto množstva predstavuje nevyhnutné minimum, to sa nejakým spôsobom odporúča prijímať v redukčných fázach a diétovom období," vysvetľuje MUDr. Gabriela Tomanická, internistka.

Dôležité je však všímať si ich kvalitu. Práve nasýtené tuky totiž vedú najčastejšie k zbytočnému naberaniu na váhe a sú dôvodom, prečo sa nám nedarí schudnúť.

"Navyše sú zodpovedné za zvyšovanie hladiny cholesterolu v krvi a riziko srdcovo-cievnych chorôb, keďže majú tendencie upchávať cievy."

Potraviny v ktorých sa prioritne nachádzajú nasýtené tuky:

  • bravčové mäso
  • hovädzie mäso
  • mliečne výrobky
  • komerčne vyrábané pekárenské výrobky 

Ak chcete chudnúť, je dobré začať deň raňajkami, ktoré budú obsahovať aspoň 10 g zdravého tuku. Napríklad čisto ovocie nie je úplne dobrou voľbou, pretože v ňom absentuje tuk. Dajte si radšej kašu z vločiek, pridajte dve lyžice olivového oleja, banán, med a pár hrozienok. Týmto organizmus skvele pripravíte na deň. 

Neprehliadnite: Módne trendy na jar 2021, ktoré sa oplatí poznať. Dosť bolo teplákom, vymeňte ich za niektorý z týchto stylingov

Na obed si doprajte ľahký šalát s avokádom, pridajte olivový olej, chilli a citrón.

Celkovo sa pri výbere jednotlivých zložiek, zamerajte na to, aby ste siahli skôr po potravinách, ktoré fungujú ako prirodzené spaľovače. Na večeru vám stačí už len ľahká tekvicová polievka bez mlieka, či smotany. Takéto nastavenie je dobré si držať aspoň dva týždne a určite uvidíte úbytok v centimetroch na svojej postave.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe