Presunúť na hlavný obsah

Pre toto je sex pre mužov vo vzťahu extrémne dôležitý: Odborníčka sa na to pozrela z inej strany

Partnerské vzťahy

Niekedy sa nám ženám zdá, že mužom vo vzťahu až príliš záleží na sexe. A je to pravda. Treba však za tým hľadať niečo viac ako len fyzický prejav náklonnosti.

Na sexe skrátka záleží, najmä v dlhodobom zväzku mu treba venovať špeciálnu pozornosť

Mužom na sexe záleží. Naozaj veľmi. Je pre nich neuveriteľne dôležitý. Aj keď mnohokrát v okruhu svojich kamarátiek sa tvárime, že to nie je v poriadku, odborníčka tvrdí, že sa veľmi mýlime. Sex by mal byť podstatný pre oboch vo vzťahu. A mali by sme ho stavať na horné priečky, pokiaľ naozaj chceme zdravý a fungujúci vzťah. 

"Toto je pre vzťah mimoriadne tenký ľad. Na sexe skrátka záleží. A malo by to tak byť nielen v prípade mužov, ale aj nás žien. Pre opačné pohlavie je sexuálny akt viac ako len intímne zblíženie. Ide o súhru mnohých faktorov, ktoré si prostredníctvom sexu odovzdávame. Zvyšuje sa spojenie emocionálnych štruktúr páru, samotný akt intimity na všetkých úrovniach tiež a samozrejme to má prepojenie na neuróny spojenia. Čiže väzba, ktorá medzi dvojicou je, sa upevňuje."

Mohlo by vás zaujímať: Nemáte odvahu odviazať sa v spálni? Odborníci radia vyskúšať jednoduchý trik, ktorý vám okamžite pomôže

"Najmä v dlhodobom vzťahu je sex ako taký vždy na vyššej úrovni a muži jeho prežívanie nielen podvedome, vnímajú veľmi intentzívne. Narastá aj ich pocit potreby, dôležitosti a to tiež nie je zanedbateľné," vysvetľuje psychologička Ema Klenová.

Sami muži potvrdzujú, že je to presne tak. Ide aj o vnímanie toho druhého, naše spoločné prepojenie a emocionálne väzby, ktoré sa skutočne takto upevňujú. To sú veci, ktoré rozhodne nie sú zanedbateľné a ak chcem aby náš vťah fungoval, treba im venovať špeciálnu pozornosť. 

"Som so svojou manželkou päť rokov a hoci sa frekvencia nášho sexu znížila, stále je to dobré. A pre mňa veľmi podstatné. Pre nás mužov je to celé viac ako len uspokojnenie. Ja osobne sa takto nielen odreagujem, odventilujem, zlepší mi to náladu, ale zároveň aj cítim stále spojenie so svojou ženou. Práve to sa počas všedných dní, keď beháme okolo detí vytráca, no takto ho opäť navnímam aj ja." (Milan, 33)

Prečítajte si: Do akej miery sa k svojmu partnerovi hodíte? Vedci prišli s unikátnou kalkulačkou

"Mám to podobne. Samotný akt sexu je pre mňa vyjdrením túžby a spojenia s mojou polovičkou. Chcem mať stále pocit, že po mne túži, som pre ňu dôležitý a potrebuje ma. A toto je pri sexe oveľa intenzívnejšie ako pri čomkoľvek inom." (Róber, 35)

Vnímajú podľa Vás muži, sex na vyššej úrovni ako len intímny akt?

spolu hlasovalo 432 ľudí

Nie
68

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe