Presunúť na hlavný obsah

Sex očami žien: Pre toto na neho nemáme mnohokrát chuť

Partnerské vzťahy

My ženy veľakrát hľadáme výhovorky, prečo večer nemať sex so svojou polovičkou. A nie nemusí byť za tým bolesť hlavy, či prepracovanosť. Naše dôvody sú naozaj prosté a celkom jednoduché. Vďaka tomu sa dá NIE, zmeniť ľahko na ÁNO.

Pohľad mužov a žien na sex, sa v mnohom líši. A práve to podmieňuje aj samotný aspekt toho, či sa nám do neho chce alebo nie. Áno, my ženy mnohokrát hľadáme výhovorky, prečo na neho večer nemáme náladu, no dôvody prečo je to tak, vás naozaj prekvapia. 

Nedostatok náklonnosti a emócií sa prejaví aj na sexuálnom správaní

"Ono za tým netreba vždy hľadať len to, že nás bolí hlava, máme migrénu alebo sme mali náročný deň v práci. Ja osobne sex vnímam veľmi emočne, takže to či na neho mám náladu alebo nie, podmieňuje správanie môjho partnera, počas celého dňa. Ak sa hádame, máme medzi sebou nevyriešené, hoci aj menšie konflikty, jasné, že chuť na neho klesá."

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Bojujem s výčitkami svedomia. Ocitla som sa v roli milenky, no odmietam sa toho vzdať

"Keď však z jeho strany vnímam to, že mu na mne záleží, má ma rád aj ja sama mením správanie voči nemu. A hoci sa to niekomu môže zdať smiešne, toto veľmi ovplyvňuje moje sexuálne správanie." (Jana, 32)

Porovnávanie s "ex" je úplný strop

"Pre mňa je najhoršie ak muž na veci tlačí a vety typu, ale moja bývalá na to pristúpila ma vytáčajú do nepríčetna. Pritom by to možno stačilo povedať len inak. Len on ako keby to vôbec nevnímal. Samozrejme, že keď ma s niekým porovnáva a rozoberá to so mnou, sexuálny apetít nerastie. Len ja mám pocit, že chlapi to vôbec v tomto kontexte nevnímajú." (Pavlína, 29)

Nespokojnosť s vlastným telom, podporovaná zo strany partnera

"Hoci si to muži podľa mňa veľmi neuvedomujú aj drobné poznámky na našu figúru, vedia mať dopad na sexuálny život. To že niekto povie, tuším si sa mi trošku zaguľatila, rozhodne na sebavedomí a egu nepridá. Aj keď je to možno prezentované s nadsázkou. Mala som niekoľko takých partnerov. A pri každom jednom som bola maximálne nešťastná." (Dáša, 32)

Neprehliadnite: Bol som svojej žene neverný a neľutujem to: Muži to berú ako prirodzenú súčasť života

TIP: Sexuologička radí ako si s tým poradiť:

Sexuálne problémy žien sú často indíciou toho, že si doteraz nejako s partnerom nevyjasnili vlastné sexuálne potreby. Je naozaj dôležité nájsť odpovede na otázky, čo chce zo sexuálnej stránky žena, čo muž a ako to zosúladiť,“ radí sexuologička MUDr. Elna Weiter. 

Čo pre Vás vrámci sexu, predstavuje najväčší problém?

spolu hlasovalo 336 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe