Presunúť na hlavný obsah

Bol som svojej žene neverný a neľutujem to: Muži to berú ako prirodzenú súčasť života

Partnerské vzťahy

Nevera je citlivou témou v každom ohľade. A radiť v tejto oblasti komukoľvek, môže byť problematické. Ako sa však zachovať, keď muž po vašom boku, ju berie ako normálnu súčasť života?

Najkomplikovanejšie veci v živote, majú spoločný menovateľ - zasiahnú vás nepripravených a v najhoršej chvíli

Igor a Tereza mali medzi sebou veľmi pekný vzťah. Patrili do kategórie párov, ktoré vedeli, aké očakávania od života majú a podľa toho sa aj riadili. Veci si hovorili priamo a nahlas. Aspoň to si Tereza myslela. Až do momentu, ktorý obrátil jej život hore nohami.

Prečítajte si: Mala som dokonalý vzťah. Potom som stretla muža, ktorý mi ukázal, že kvalitný sex je vo vzťahu dôležitejší, ako si myslíme

Bez predošlej prípravy, upozornenia, či bez toho, aby si to všetko dokázala sama uvedomiť a spracovať. Tie najkomplikovanejšie veci v živote, totiž majú spoločný menovateľ. Zasiahnú vás nepripravených a v tej najhoršej chvíli. 

"Ja osobne som mal vždy k nevere, taký povedzme to tolerantný prístup. To si však nepredstavujte, že som ju plánoval. Vôbec nie. No vedel som, že ak by k tomu prišlo z jednej, či z druhej strany, dokážem s tým nejako pracovať. Nikdy som nebol nastavený tak, že ak ma žena podvedie je to absolútny koniec," prezrádza na úvod Igor. 

Možno práve tento jeho vágny postoj k tejto téme prispel k tomu, že keď začal spávať so svojou kolegyňou v práci, prišlo mu to normálne. Nemal pocit, že robí niečo zlé.

"Áno, uvedomoval som si, že doma mám manželku, ale neprišlo mi to ako ten najhorší zložin na svete. Tisícky mužov a aj žien sa toho dopúšťajú, len sa o tom nehovorí až tak nahas. Ja to vnímam ako celkový problém spoločnosti, nie jednotlivca. Všetko je o tom, ako sa na veci pozeráte, ako ich vnímate a akú váhu im pripisujete."

Igorov pomer nikdy nenaberal kontúry reálneho vzťahu, no ten jeho fungujúci, určite ovplyvňoval, hoci si to sám nepripúšťal. Skrátka neveru vnímal ako bežnú a prirodzenú súčasť života, s ktorou sa skrátka treba naučiť žit. Ono tá hranica tolerancie a odpustenia je veľmi tenká, rovnako ako tá vnímania celého tohto problému. Pohľady a názory sa rôznia, jedno však zostáva. Neveru ako takú, vnímajú ženy oveľa intenzívnejšie a emočnejšie ako muži. Ak sa totiž Igora spýtate či to ľutuje, jeho odpoveď je jednoznačná. 

"Ani náhodou. Moja žena to nevie, milenka s tým súhlasí, takže neubližujem nikomu. Aspoň ja ten pocit nemám.  S neverou sa treba naučiť žiť. Tak ako tu bola v 30. rokoch, je tu aj dnes. Len my máme nejaké vyššie nároky."

Neprehliadnite: To, čo sme budovali roky, sa zrútilo ako domček z karát. Pandémia nám úplne zničila vzťah

Dokázali by ste odpustiť neveru?

spolu hlasovalo 790 ľudí

Áno
247