Presunúť na hlavný obsah

Skutočný príbeh: Máme otvorený vzťah. Funguje nám to ešte lepšie, než predtým

Partnerské vzťahy

Už na začiatkoch vzťahu si určujeme hranice, cez ktoré nehodno prekročiť. Niektoré páry sa však rozhodnú posúvať hranice sami.

S Adamom som sa spoznala v septembri minulého roku. Už pri našich prvých komunikáciách som mala motýlikov v brušku, nehovoriac o tom, keď sme sa začali stretávať. Po približne mesiaci takejto formy komunikácie som pochopila, že som sa jednoducho zaľúbila. Od začiatku mi však Adam apeloval na to, že on o vzťah nestojí. „Práve som z jedného nepekného vyšiel a úprimne, cítim sa ako somár, že som sa viazal tak dlho. Som mladý, nemám ešte v pláne založiť si rodinu a akýkoľvek záväzok mi príde zbytočný,'' prezradil mi a ja, aj keď ma to pochopiteľne zabolelo, som začala klamať samú seba. Verila som, že to je to, čo potrebujem, hoc som vnútri cítila opak. Jedného dňa som to už nevydržala a povedala mu, že ho ľúbim. Reakcia ma nemilo prekvapila - nezvládol to dobre, odišiel a približne dva týždne sa neozval. Cítila som sa ponížene ako nikdy predtým... 

Prečítajte si: Mala som dokonalý vzťah. Potom som stretla muža, ktorý mi ukázal, že kvalitný sex je vo vzťahu dôležitejší, ako si myslíme

Skúška vzťahu

Do dnešného dňa si pamätám na to, ako som smutná ležala na gauči a čakala. Na spasenie. Zázrak. Hocičo, čo by ma vytiahlo z beznádeje, do ktorej som sa dostala. V tom momente mi pípla správa od Adama. „Prepáč mi to.. mohlo by sme sa stretnúť?'' napísal mi a ja som súhlasila. Mala som zmiešané pocity, no tušila som, že zrejme nepôjde o nič príjemné. Našťastie som sa mýlila. 

„Viem, je zbabelé sa teraz ozývať, prepáč mi to.. ja len, zľakol som sa. Aj ja ťa ľúbim a nie je to niečo, čo by bolo v mojom pláne,'' dostal zo seba a mne srdce opäť poskočilo. Bolo v tom však jasné ale.  „Neviem čo robiť. Nechcem ťa stratiť, naozaj, no zároveň si chcem ešte čo to užiť, mám 27 rokov,'' dodal a ja som zrazu ostala rovnako bezmocná ako on. Rozhodli sme sa to však skúsiť, no ani nie po dvoch mesiacoch sme obidvaja cítili, že to jednoducho nie je ono. Adam bol zrazu zviazaný, nervózny, necítil sa dobre - a popravde ani ja. 

Neprehliadnite: To, čo sme budovali roky, sa zrútilo ako domček z karát. Pandémia nám úplne zničila vzťah

Otvorený vzťah

Jedného dňa som to už nevydržala a rozhodla sa vyskúšať alternatívu, ktorú koniec koncov sám na začiatku ponúkal. „Majme otvorený vzťah,'' povedala som mu len tak medzi rečou a on súhlasil. Žiadne dramatické scény, dojemné vyznania, výčitky.. obidvaja fungujeme tak, akoby sme boli vo vzťahu - s tým, že fyzicky si to môžeme užiť s kýmkoľvek. Vieme však, že nás spája to psychické, čo je pre nás najdôležitejšie. Viem, že keď budem potrebovať, mám jeho oporou 24 hodín denne. A on to isté. Sme najlepšími priateľmi, partnermi, ale aj milencami s vlastnými milencami. A funguje to.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe