Presunúť na hlavný obsah

So svojím ex sme sa rozišli v zlom. Osud nás však spojil tak, ako to nikto nečakal

Partnerské vzťahy

Vraví sa, že božie cesty sú nevyspytateľné. Nikdy nevieme, kedy a za akých okolností narazíme na človeka, ktorý bude súčasťou našich životov.

Keď som sa stretla s Rišom, mala som 20 rokov. Napriek tomu, že s odstupom času vnímam svoju vtedajšiu nevyzrelosť - veď bola som len adolescent, ktorý sa snažil v tomto svete nájsť, nemôžem povedať, že moje city boli skreslené. Vnímala som ich intenzívne, chybou však bolo, že som si ich nevedela ustrážiť a odkomunikovať tak, aby druhým neubližovali. Koniec koncov, aj to bol dôvod, prečo sa môj vzťah s Richardom približne po roku rozpadol. 

„Nechcem ťa už ani vidieť, zničila si mi život,'' povedal mi po jednej z hádok po trpkom rozchode. Tieto slová udreli presne na citlivé miesto a boleli ma ešte dlhých pár mesiacov. Hoc som sa týždne trápila, po čase som si povedala, že to jednoducho nemá zmysel a posunula som sa ďalej. Napriek tomu som si však v podvedomí niesla pocit, že nie som dostatočne dobrá a byť so mnou je pravdepodobne záťažou.

Prečítajte si: Podviedla som svojho partnera. O to horšie bolo jeho zistenie s kým

Vysvetlenie prišlo až po rokoch

Asi štyri roky po rozchode som sa jeden večer opustila. Krátky románik, ktorý som prežila, sa totiž skončil pre absolútnu blbosť a ja som mala pocit, že za to opäť môžem ja a moje správanie. Prepadali ma myšlienky, ako pri rozchode s Richardom, a tak som mierne podgurážená vytiahla mobil a napísala mu správu. 

„Viem, že je to príliš neskoro a viem, že som to mala urobiť skôr. Prepáč mi, že som ti tak ublížila a že som ti ničila život,'' napísala som mu s pomerne veľkou sebaľútosťou. Nečakala som nič. Jednoducho som mala pocit, že som opäť zlyhala a že ak niečo nespravím, zlyhanie ma pohltí celú.

„Prosím ťa, toto už nikdy nepíš. Uvedomujem si, akú hlúposť som povedal.. nič si nezničila, práve naopak, prežil som s tebou nádherné obdobie,'' odpísal mi takmer okamžite a vo mne sa zrazu niečo zlomilo. Začali sme spolu komunikovať a po približne troch dňoch vymieňania správ sme sa dohodli, že sa stretneme. Len tak, nezáväzne, pokecať o tom všetkom, čo sa nám v živote stalo za ten čas, čo sme sa nevideli - respektíve vyhýbali sami sebe. Stretnutie dopadlo nad očakávania a po dvoch hodinách rozprávania padli aj bozky. Od toho momentu sme spolu a ja som pochopila, že všetko sa deje pre niečo. Aj keď ma kamarátky a najbližší od rozhodnutia dať sa dokopy s Richardom odhovárali, dnes viem, že som urobila najlepšiu vec. Momentálne spolu už bývame a sme šťastnejší, než kedykoľvek predtým.

Neprehliadnite: Láska na druhý pokus. Odpustila som neveru a do dnešného dňa to neľutujem

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe