Presunúť na hlavný obsah

Je čas na rozchod? Tieto znaky vám ukážu, či by ste s partnerom ešte mali ostať spolu

Partnerské vzťahy

Počas pandémie, kedy je náš pohyb limitovaný na minimum, si prechádza väčšina vzťahov skúškou. Podľa čoho zistíte, ako ste v nej obstáli?

Karanténa a fakt, že sme sa ocitli v situácii, v akej ešte nikdy v živote, z nás vyplavuje to najhoršie. Zhodujú sa na tom psychológovia, ale aj odborníci skúmajúci ľudské vzťahy. Okrem toho, že sme podráždení, nevrlí, v napätej nálade sme podľa nich aj o čosi menej zhovievavejší a empatickejší voči nášmu partnerovi. Môže za to ukrátenie slobody, kde sme veľakrát stihli načerpať potrebnú energiu, ale aj potrebný nahľad. Teraz, v čase pandémie, sme o túto možnosť prišli. O čosi ťažšie a komplikovanejšie to býva v prípade, ak sú obdivaja zo vzťahu na homeoffice - a tým pádom v jednej domácnosti 24 hodín denne 7 dní v týždni. 

Zvýšený počet hádok, je podľa odborníkov prirodzený. Žiaden pár nezvláda túto situáciu bez problémov, a tak ak necítite výraznú zmenu v správaní vášho partnera (či dokonca zmenu jeho citov ku vám), nie je dôvod na paniku. Treba si uvedomiť, že táto situácia pochopiteľne ovplyvňuje naše správanie. Čo však v prípade, ak ho úplne zmenila?

Prečítajte si: Sex v každom veku je iný: Kedy si to podľa sexuológa užívame najviac?

Tichá domácnosť verzus neustále hádky 

Ak vo vašom byte panuje tichá domácnosť alebo spomínané, hlučné výmený názorov, máme pre vás zlú správu. Denno-denne spory sa totiž skôr či neskôr odrazia aj na citoch jedného z vás. Skúste si so svojím partnerom sadnúť a v pokoji prebrať, kde robíte chybu - inak hrozí rozchod. Komunikácia je vo vzťahu mimoriadne dôležitá, najmä v krízových situáciách, akou je táto pandémia. Ak sa u vás strieda tichá domácnosť s hádkou maximálne dvakrát do mesiace, všetko je v poriadku a jedná sa o skutočne prirodzenú reakciu na momentálne okolnosti. 

Nemáte sa o čom baviť 

Rozumieme, že byť so sebou neustále prináša svoje nevýhody a jednou z nich je aj komunikácia. Ak však máte pocit, že si zrazu so svojím partnerom nemáte čo povedať, spozornite. Môže sa jednať o jednorazovú udalosť, kedy jednoducho nemáte náladu na rozhovor, no ak tento stav trvá už dlhšie, pravdepodobne ste si odovzdali všetko, čo bolo potreba a skôr, než partneri, ste spolubývajúci.

Nepriťahujete sa navzájom 

Najdôležitejším znakom toho, že pandémia váš vzťah pochovala je, že vás už vaša polovička žiadnym spôsobom nepriťahuje. Môže za to mnoho vecí, od hádok až po fakt, že vás daná osoba niečím vytáča... ťažko povedať. Pravdou však je, že tento stav býva nezvratný a len málokomu sa ho podarí dať opäť do starých koľají. Vo väčšine prípadov však nasleduje rozchod.

Neprehliadnite: To, čo sme budovali roky, sa zrútilo ako domček z karát. Pandémia nám úplne zničila vzťah

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe