Presunúť na hlavný obsah

Sex v každom veku je iný: Kedy si to podľa sexuológa užívame najviac?

Partnerské vzťahy

Tak ako sa s vekom menia naše vzťahy a ich vnímanie, mení sa aj náš sex. Jeho prežívanie a pohľad na neho. Zistite, kedy je podľa odborníka najintenzívnejší.

Sexuálny život sa vekom skutočne dokázateľne mení a skúsenosti ho posúvajú vpred

Hovorí sa, že každý vek, so sebou niečo prináša. Nové výzvy, dobrodružstvá, poznania. A výnimku netvorí ani oblasť intimity a sexu. Práve naopak. Tak ako sa vekom menia naše vzťahy, očakávania a všetko s nimi spojené, mení sa aj náš sexuálny život.

"Je to pravda. Človek má iný pohľad na sex v 20 - tke, 30 - tke, 40 - tke, či v 50 - tke. Vekom spoznávame svoje telo, učíme sa ho vnímať a aj od toho sa odvíja naše sexuálne poznanie a prežívanie. Je to úplne prirodzené. To čo prežívame pri prvých skúsenostiach je neporovnateľné s tými, ktoré získavame vekom. A to vo všetkých oblastiach. Menia sa aj naše emócie a práve tie sex, ako taký, ovplyvňujú," vysvetľuje MUDr. Ivan Šedivý.

Neprehliadnite: Ženy, ktoré najčastejšie zvádzajú ženatých chlapov majú jedno spoločné. Nejde pritom o žiadne šupy

Náš sexuálny život sa vekom skutočne dokázateľne mení. "Teraz mám 35 a musím priznať, že aktuálne v tejto oblasti prežívam najintenzívnejšie obdobie. Má to všetko, dobrodružno, emócie, lásku. Nikdy som doteraz lepší sex nemal. Neviem, či je to vekom, partnerkou, alebo tým, že človek dospeje po všetkých stránkach." (Alan, 35)

"Podľa mňa má sexuálne každý vek niečo do seba. Keď som mal dvadsať bolo to viac živočíšne, teraz je to skôr intenzívnejšie a skutočne zohrávajú v tomto smere veľa najmä emócie." (Igor, 37)

Prečítajte si: 5 základných P dnešných mužov: Ktoré potreby musia mať vždy naplnené?

"Ak muži povedia, že mali najlepší sex, myslia tým obdobie, kedy sa cítili najsebavedomejšie. Tak to zväčša vychádza. Ide teda dokázateľne o kvalitu, nie o kvantitu. Ak by sme sa mali riadiť štúdiami, tie naznačujú, že najlepší sex prežívame v období oko 35-38 rokov," dodáva sexuológ.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe