Presunúť na hlavný obsah

5 základných P dnešných mužov: Ktoré potreby musia mať vždy naplnené?

Partnerské vzťahy

Všetci túžime po tom, aby sme boli šťastní. Harmónia, pokoj a spokojnosť sú toho devízou. A hoci sa potreby mužov a žien v niektorých veciach zásadne líšia, v určitých oblastiach, máme veľa spoločného. Po čom však muži skutočne túžia?

1. Obdiv = muž potrebuje aby na neho bola partnerka hrdá

Úprimný obdiv zo strany partnerky, predstavuje pre väčšinu mužov, obrovskú motiváciu. Napredovať, posúvať veci k jasne definovateľným cieľom. Samotný obdiv, mužov nielen motivuje, ale je aj akousi odmenou za úspechy, ktoré sa im už podarilo dosiahnuť.

Čítajte: Zakázané sexuálne praktiky. Ktoré sú ešte prípustné a ktoré už cez čiaru?

Práve táto forma inšpirácie, im pomáha postaviť sa zodpovedne aj voči situáciám, ktoré ich čakajú, no na prvý pohľad, už nie sú jednoduché. Úlohou ženy je obdivovať muža takého aký je a nie pretvárať ho na nejaký obraz. Vtedy to naberá realistické kontúry, ktoré aj majú význam. A on ich sám ich vníma ako vlastnú motiváciu posúvať sa ďalej. 

2. Náklonnosť = vyjadrenie lásky

Náklonnosť ako taká, v sebe skrýva niekoľko apektov. Aspekt ochrany, istoty, útechy, uznania, teda krokov, ktoré predstavujú alfu a omegu, vzťahu samotného. Prejav náklonnosti k tomu druhému, vysiela jasný signál lásky, dôležitosti a pochopenia. Muži veľmi intezívne vnímajú, ak pri nich stojíme najmä v tých horších situáciách. Samotná láska a náklonnosť sú azda najdôležitejšími spojivami vzťahu ako celku. 

3. Sexuálne uspokojenie = obraz toho, že chcete byť partnerovi citovo a fyzicky blízko

V mnohých prípadoch si zamieňamie náklonosť a sexuálne uspokojenie. Ide však o skutočne zásadne rozdielne a diametrálne odlišné veci. Sexuálna potreba, totiž v určitom zmysle, predchádza váš vzťah a je od neho nezávislá.

Neprehliadnite: Ako často by sme mali mať sex? Odpoveď vás prekvapí!

Chcieť sa milovať a túžiť byť milovaný, keď ste zamilovaný, je prostým obrazom toho, že chcete byť partnerovi citovo a fyzicky blízko. A muži majú túto potrebu veľmi intenzívnu. Takže rozhodne je dôležité neposúvať ju do úzadia, ale venovať jej pozornosť. 

4. Rozhovory = jedna z najvýznamnejších emocionálnych potrieb

Áno, rozhovory nie sú dôležité iba pre ženy, ale skutočne veľmi intentzívne, ich vnímajú aj samotní muži. Hoci to mnohokrát neradi priznávajú.

Komunikácia je základom fungovania akéhokoľvek vzťahu, v ktorejkoľvek jeho fáze. Je dôležité si to pripustiť a uvedomiť. Hovorte so svojimi partnermi o všetkom, pýtajte sa ich na ich vnímanie vecí okolo, zaujímajte sa o ich pocity a počúvajte. Ale tak naozaj. Nielen preto, že by sa to malo. 

5. Spoločnosť vo voľnom čase = spojenie, ktoré vám dáva víziu trvácnosti

Viete ako sa to hovorí: "Kto sa spolu zabáva, spolu zostáva." Tak táto veta, to celé vystihuje azda najlepšie. Spoločný čas je vo vzťahu niečo, čo skutočne nedokážete ničím iným nahradiť. A je mimoriadne dôležité, venovať tomu aj pozornosť.

Bavte sa spolu, chodievajte na prechádzky, bicyklujte, začnite sa venovať rovnakým koníčkom... Čokoľvek dokážete robiť spoločne sa počíta. Jednoducho, to z dlhodobého hľadiska, dáva vzťahu víziu trvácnosti.