Presunúť na hlavný obsah

Môj priateľ ma posielal na potrat. Keď som zistila skutočnú príčinu, rozišla som sa s ním

Sex a vzťahy

Vraví sa, že dať sa dokopy s expartnerom nie je vo väčšine prípadov dobrý nápad - a zdá sa, že je to skutočne tak.

S Kristiánom som randila ešte v minulosti. Náš vzťah sa neskončil príliš šťastne, dalo by sa povedať, že sme obidvaja znášali rozchod pomerne ťažko. Okolnosti to však vyžadovali a naše správanie v danom období nebolo príliš kompatibilné, a tak sme si jednoducho museli povedať zbohom. Dalo by sa však povedať, že už vtedy sme obidvaja tušili, že to nebude navždy, práve naopak. Stále som vo svojom vnútri mala pocit, že sa naše cesty po určitom čase spoja a že keď sa už opäť stretneme, všetko bude tak, ako má byť - a podarí sa nám byť spolu. Jednoducho, naivne som verila, že sme si súdení a že takého skvelého človeka, akým bol on, už nestretnem. 

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Prvý sex som mala až po svadbe. Teraz to však ľutujem

Stretnutie po rokoch

Ako som si myslela, tak sa aj stalo - a ani nie po dvoch rokoch sa naše cesty opäť preťali. Snažila som sa byť však nad vecou, v tom období som totiž trávila predošlý, nie príliš dlhý, no predsa citový vzťah. Kristián sa však začal ozývať čoraz častejšie. Nielenže sa zaujímal o to, čo robím, ale zároveň si vyžadoval pozornosť na svoju adresu. Pravidelne mi písal o úspechoch, ktoré mal a na otázku, či mu negratuluje už aj tak dosť ľudí k povýšeniu, odpísal: „Vieš, gratulácií nie je predsa nikdy dosť. A od teba to je špeciálne.''

Jedného dňa som to však už nemohla uniesť a zavolala ho k sebe. To som ešte netušila, akú osudovú chybu spravím. Ani nie po hodine fyzického kontaktu sme sa pobozkali. Práve to bol ten moment, ktorý som považovala za zlomový a brala to tak, že sme oficiálne opäť párom. Stretli sme sa ešte zopárkrát, pričom zakaždým sme sa vášnivo milovali. Bola som šťastná, všetko vyzeralo ideálne... až do momentu, keď mi začal meškať menštruačný cyklus. 

Pozitívny tehotenský test

Aj keď som vo veku, kedy by som si mohla založiť rodinu, faktom je, že ma pozitívny výsledok vyľakal. Necítila som sa na to byť mamou, no v momente som volala Kristiánovi. „No... mala by si ísť na potrat,'' povedal mi v telefonáte, zatiaľ čo mne praskli nervy. „To je všetko, čo mi povieš hej?'' zvrieskla som po ňom, no on si zachoval chladnú hlavu. Až príliš. „Ja dieťa nechcem, čiže nesúhlasím s tým, aby si si ho nechala,'' dodal a zložil mi telefón. Rozplakala som sa. Tam však peklo nekončilo, práve naopak, začínalo. „Chcem isť s tebou na potrat. Nechcem, aby si ma oklamala a nechala si si ho,'' prišiel mi oznámiť na druhý deň osobne a ja som sa musela držať, aby som mu nevlepila facku. „V prvom rade, druhý test mi vyšiel negatívny, zajtra smerom k lekárovi. V druhom rade, ak si to dieťa nechám, nechcem od teba ani cent,'' odvetila som mu. Svet sa mi rúcal pred očami... naozaj sa mi toto stalo? 

„No vieš, dnes tie peniaze nechceš a o päť rokov ich budeš žiadať, keď sa mi bude dariť a nebodaj budem aj známy,'' odpovedal mi a mňa skoro trafil šľak. Vykričala som sa naňho a povedala mu, že ho nechcem vidieť. Bola som psychicky na dne a o pár dní na to sa zrútila. Vtedy lekár zistil, že mám problém s hormónmi, čo bolo výsledok falošného pozitívneho testu. Kristiána som od toho momentu nevedela, no ako som sa časom dozvedela, začal si s nejakou Luciou a viazať sa so mnou rozhodne nemienil. Motal sa s ňou už v čase, keď som sa ja trápila... a kašľal na mňa. Dnes mimochodom zarábam viac, než on a síce je známy, no za to, že som s ním niekedy niečo mala, sa hanbím a rozhodne nechválim.

Neprehliadnite: Skutočný príbeh: Prihlásila som sa na partnerov Facebook. To, čo som tam našla, ma šokovalo

- Najčítanejšie -