Presunúť na hlavný obsah

Pre postavu v tehotenstve sa na ňu valia hnusné komentáre. Soňa Skoncová však posiela jasný odkaz

Slovenské celebrity

Jedna z najobľúbenejších slovenských tvári sa nedávno pochválila radostnou novinou. Napriek tomu, že teraz zažíva najšťastnejšie obdobie svojho života a sama, ju však dokázalo na malú chvíľu zamrzieť to, ako sa niektoré ženy správajú.

Soňa sa v septembri pochválila nádhernou novinou. Spolu so svojím dlhoročný partnerom Robom Reisom sú totiž v radostnom očakávaní chlapčeka, ktorý by sa mal na svet vypýtať už o niekoľko týždňov. Ako sama pôvabná moderátorka priznala, napriek tomu, že sa sama cíti veľmi dobre, dostáva mnoho nevyžiadaných komentárov ohľadom toho, ako vyzerá. Podľa niektorých žien, ktoré jej píšu správy na sociálnych sieťach, by mala porozmýšľať nad dlhšími šatami, nakoľko má plnšie nohy ako kedysi. „Naozaj nerozumiem týmto komentárom a tomu, prečo si ľudia nevedia zahryznúť do jazyka ako komentovať tieto nezmysly, ktoré môžu ženám vskutku ublížiť,'' začala tému na sociálnej sieti, ktorrej sa okamžite chytilo stovky žien. 

Tie Soni v súkromných správach priznali, že si neraz prešli bolestivými komentármi, ktoré sa ich dotkli. Aj keď moderátorka nie je jednou z tých osôb, ktorá by si k srdcu brala názory druhých ľudí, to, čo si prečítala od iných žien, ju dostalo. „Včera som si od vás prečítala neskutočné množstvo príbehov a zostalo mi smutno, dokonca som si aj poplakala čoho sme my ženy schopné, ako vieme raniť tú druhú,'' prezradila Soňa vo svojom príspevku. 

Prečítajte: Aj rok 2021 sa nesie v radostnom očakávaní. K týmto známym tváram priletí už onedlho bocian

„Kyberšikana nielen tehotných žien vás včera nesmierne zaujala, zostala som v šoku koľko z vás mi písalo že ste kvôli postave, doslova šikanované od cudzích ľudí nielen na internete ale aj v bežných životoch v práci a dokonca od najbližších rodinných príslušníkov. Každá žena prežíva tehotenstvo inak, nikde nie je predpísané koľko kg môže pribrať v prvom rade je dôležité zdravie matky a dieťatka. Čo je pre mna úplný vrchol, že tie hnusné komentáre sú schopné dávať ženy ženám a matky!!!'' rozpísala sa ďalej a dodala, že by sme najmä my ženy mali byť k sebe o čosi ohľaduplnejšie. Sme to práve my, ktoré si totiž spôsobujeme najviac starostí a komplexov tým, ako sa správame k iným. Soňa má preto aj odporúčanie, ktorým by sme sa mali riadiť všetci - a nielen na sociálnych sieťach, ale aj v bežnom živote.

„Nepýtajme sa hlúpe otázky koľko kilogramov si pribrala, prečo si taká chudá, prečo nie ste zobratí, prečo už nemáte deti, prečo nemáte druhé dieťa, prečo máš po pôrode také veľké brucho, kedy sa dostaneš na svoju pôvodnú váhu a tak ďalej. Neviete si predstaviť čo dotyčná žena vo svojom vnútri môže prežívať, či sa o bábätko dlho nesnažia či nepotratila, či nemá zdravotné problémy, či nemôže pribrať pretože má takú genetiku. Nikdy nevieme čo sa za tým skrýva.''

Ako sa vyjadrila aj pre Feminity, rozoberaním tejto témy rozhodne neskončila, práve naopak. Svoj vplyv na sociálnych sieťach chce využívať aj naďalej a šíriť tak osvetu, ktorá by mohla aspoň z časti poukázať na niektoré problémy v spoločnosti, ktoré sa momentálne dejú - nielen kyberšikanu či bodyshaming. „Viem, že sa tejto téme budem venovať častejšie, pretože ten nesmierny záujem žien a ich príbehy ma tak zasiahli, že som sa ešte viac zamyslela nad tým, že je to problém, ktorý riešime takmer všetky a to každý jeden deň. A to nie je v poriadku,'' uviedla Soňa a dodala, že je čas riešiť aj takéto témy, ktoré možno nie sú typickým, instagramovým pozlátkom, ale za to potrebné a iným ľuďom pomáhajúce. A my len dodávame, že každá žena, bez ohľadu na to, koľko ma kíl je nádherná a komentáre mierené na jej postavu nie sú prípustné... a obzvlášť v tehotenstve, kedy sa neukáže len krása, ale aj sila ženy.

Neprehliadnite: Tieto Slovenky sú neformálne, autentické a prejavuje sa ich individualita: Budúcnosť ovplyvňujú mileniáli 

- Najčítanejšie -