Presunúť na hlavný obsah

Roger Federer sa rozhodol ako pravý muž. Pred úspechom a peniazmi uprednostnil manželku, našu Slovenku Mirku s deťmi

Zahraničné celebrity

Roger Federer je kráľom nielen tenisových turnajov, ale aj v súkromnom živote. Gesto, ktoré nedávno prejavil voči svojej manželke Mírke a ich deťom je dojímavé, veď posúďte sami.

Tenisová hviezda Roger Federer si získal sympatie miliónov fanúšikov po svete nielen vďaka excelentným výkonom na tenisovom kurte, ale aj svojim ukážkovým štýlom života a lásky k rodine. Jeho vrúcnosť a oddanosť manželke Mirke, ktorá mimochodom pochádza zo Slovenska, a ich štyrom deťom, potvrdil aj nedávno, keď vyhlásil, že sa nezúčastní svetového grandslamového turnaja Australian Open. Ten sa hrá každý január v Melbourne Park od roku 1905. 

Čítajte tiež: Aj rok 2021 sa nesie v radostnom očakávaní. K týmto známym tváram priletí už onedlho bocian

Dostal ultimátum, rozhodol sa pre rodinu

Keďže pandémia koronavírusu ovplyvnila a zároveň obmedzila mnohé udalosti, Australian Open nie je výnimkou. Roger dostal dve možnosti – buď príde sám a bez rodiny na päť týždňov alebo pricestuje aj s celou rodinou, avšak tá by musela byť v karanténe, celé dva týždne bez toho, aby vyšli von z hotelovej izby. Ani jedna z týchto možností neprichádzala do úvahy a švajčiarsky tenisový hráč bez váhania vyhlásil stanovisko, že sa tento rok grandslamového turnaja nezúčastní.

Jeho slová však dojali nejedného človeka po celom svete: Roger má na svojom konte 20 Grand Slamov a vo svojom veku (39 rokov) nemá potrebu hnať sa za úspechom, nehovoriac o túžbe po víťazstve. Jeho životným víťazstvom je v skutočnosti jeho rodina.

Neprehliadnite: Nela Pocisková zmenila imidž a išla viac na blond: Po materskej sa vracia rozžiarená ako nikdy predtým

Za každým úspešným mužom stojí milujúca žena

Švajčiarsky tenisový hráč v minulosti niekoľkokrát priznal, že jeho najväčšou oporou je jeho manželka Mirka. Mirka je bývalá tenistka a sprevádza ho na všetkých turnajoch spolu s deťmi. Okrem fyzickej kondície, pripravenosti a zdravia je totiž polovicou úspechu práve mentálne zdravie a nastavenie. Rogerov úspech spočíva práve v milujúcej manželke a ich deťoch – Myla Rose, Lenny, Leo a Charlene Riva.

Potvrdzuje tým fakt, že za každým úspešným mužom stojí milujúca manželka. Jeho slová sú prejavom skutočného, zrelého muža, od ktorého by sa malo viac chlapov učiť. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe