Presunúť na hlavný obsah

Začať si s najlepším kamošom bola osudová chyba: O toto som prišla lusknutím prsta

Partnerské vzťahy

Ak máte dobrého kamoša a rozmýšľate nad tým, že by ste mohli byť aj niečo viac, radšej hoďte spiatočku. V konečnom efekte, by ste mohli naozaj veľa stratiť.

Hoci to môže vyzerať nevinne, zahrávate sa s ohňom, ktorý v reáli páli viac ako predpokladáte

Máte najlepšieho kamoša, skvele si rozumiete a jedného dňa vám prebehne hlavou myšlienka, že nakoľko ste obaja nezadaní, mohli by ste byť aj niečo viac? Nie frajeri. Len by ste popri bežných aktivitách, ktoré spolu robíte, aj spolu spávali. Ak ste teraz odpovedali áno, rýchlo na to zabudnite. "Ja som takto stratila jedného z najdôležitejších ľudí v živote,” začína svoje rozprávanie Andrea. 

Andrea a Maroš boli kamarátmi snáď od plienok. Poznali sa od úplného malička. Poznáte to, úplná klasika - výborne si rozumeli, mali veľa spoločného. Navyše obaja boli rovnako blázniví, milovali slobodu a dobrodružstvá. Práve to sa u nich odzrkadľovalo najmä v nefunkčných vzťahoch. Ani jeden z nich v podstate nikdy nemal extra vážnu známosť. Vždy to stroskotalo na tom, že sa nechceli vzdať svojej voľnosti. Dokonca aj keď bol Maroš absolútne zaľúbený a jeho partnerka spomenula len slovkom otázku manželstva, doslova zo vzťahu vycúval. Andrea mu v tomto mohla pokojne konkurovať.

”Celé sa to začalo Thajsku. Keď sa Maroš rozišiel s Terezou, bol z toho celkom mimo, ale vedel, že svadba jednoducho pre neho nie je. Chápala som ho. Preto sme sa rozhodli pre spoločný výlet. Nech zmení prostredie, myšlienky. Odišli sme na šesť týždňov. Veľmi sme si to celé užívali.  Párty, drinky, dobré jedlo, surf, kajaky, všetko. Samozrejme ako kamoši. Až raz večer sa ma opýtal, čo si myslím o tom, ak by sme sa spolu vyspali."

Čítajte tiež: Rozhovor s módnou návrhárkou Petrou Kubíkovou: Vlastná kolekcia šiat z vás nespraví umelca

"Že by za tým neboli city, len dobrý sex. Nakoľko sme sa naozaj poznali do najmenších detailov, vôbec mi to neprišlo zvláštne. Brala som to, ako keby sme spolu chodili surfovať. A skutočne to zo začiatku celkom fajn fungovalo a obaja sme si to vychutnávali.  Teda až do určitého momentu, kedy som pochopila, že toto rozhodnutie bolo osudová chyba."

Stratila som najbližšieho človeka, kvôli úletu

Keď sa totiž Andrea a Maroš vrátili z Thajska, veľmi krátko na to stretol opäť Terezu. A uvedomil si, že ju skutočne ľúbi. Vtedy sa len zľakol a nedokázal tú informáciu spracovať. Odrazu bol otvorený svadbe, spoločnému životu a dokonca začal skloňovať otázku detí. Keďže ona bola do neho stále zaľúbená, vrátili sa k sebe. Pre Andreu to bolo niečo ako rana do srdca. Počas tohto obdobia si uvedomila, že Maroša miluje.

Neprehliadnite: Stretávala som sa s ním cez obed v jeho kancelárii: Raz nás pristihla jeho asistentka, ktorá vymyslela dosť trápnu vec

"Áno, viem bola to chyba, no normálne som sa na neho namotala. Ľúbim ho doteraz. Aj keď sa naše cesty rozišli. Tereza totiž natoľko žiarlila, že dala Marošovi ešte pred svadbou na výber. A on si vybral. Dodnes ľutujem, že sme to vtedy urobili. Nielenže muž, ktorého úprimne ľúbim, sa zobúdza pri inej, ale navyše som ho úplne stratila. Verím, že raz sa s tým naučím žiť."

Je podľa Vás dobré, začať si niečo viac s kamošom?

spolu hlasovalo 280 ľudí

- Najčítanejšie -