Presunúť na hlavný obsah

Ako často by sme mali mať sex? Odpoveď vás prekvapí!

Sex a vzťahy

Jedni vravia, že by sme mali mať sex každý deň, iní, že by sme si ho mali dopriať len raz, dvakrát týždenne. Kde je však pravda?

Mnoho odborníkov, ale aj terapeutov, ktorí sa zaoberajú skúmaním vzťahov tvrdí, že milostné hrátky tvoria tretinu nášho vzťahu. Bez tejto tretiny pochopiteľne sa častokrát stáva, že vzťah ide dolu kopcom. Aj to je jeden z dôvodov, prečo odborníci neodporúčajú sex po svadbe. Podľa ich názoru je potrebné zistiť, či nám partner vyhovuje aj po sexuálnej stránke, nakoľko sa môže naša frustrácia z milovania postupom času premeniť na väčšie, nestráviteľné problémy. 

Jedna z prvých svetových štúdií, ktorá bola vykonaná v roku 2004, poukazuje na jednoduchú rovnicu - čím viac sexu, tým viac spokojnosti. Podľa tohto prieskumu by mal byť sex čo najpravidelnejší a prinášať najviac úžitku. Do úvahy sa však berie hneď niekoľko faktorov. Pár by nemal mať deti a zároveň by mal byť na vrchole pracovných a osobných úspechov, bez stresov o živobytie a fungovanie. 

Prečítajte si: Trik na lepší sex než kedykoľvek predtým: Stačí zmeniť túto vec!

Všetko s mierou

O čosi presnejšia a konkrétnejšia štúdia pochádza od britských vedcov z roku 2013. Tí odporúčajú párom aby mali sex štyri až päťkrát do týždňa. Ak presedlajú na nižšiu alebo naopak vyššiu frekvenciu, je dosť možné, že sa ich spokojnosť výrazne zníži. Pozor, taktiež treba brať veľký ohľad aj na podmienky a nevyžadovať od partnera se v prípadoch, že je sám frustrovaný, prípadne vo vedľajšej izbe zaspávajú malé deti. Príliš častý sex nesie so sebou samozrejme aj nevýhody - už za krátko sa totiž môže stať stereotypom, a tak, ako prestane baviť vás, prestane aj vášho partnera. To dokonca môže viesť k tomu, že ho prestane baviť úplne.

Po 50-tke záujem o sex u niektorých jedincov klesá - aj tu však odborníci varujú, že je to úplne v poriadku. Zatiaľ čo niekto chytí druhý dych, môže sa stať, že ten druhý stratí o sex úplný záujem. Ak je vo vzťahu nerovnováha, odporúča sa skúsiť niekoľko prírodných afrodiziák. Keď napriek tomu váš partner nespolupracuje a vy sa s danou situáciou neviete vyrovnať, je potreba navštíviť sexuológa. 

Neprehliadnite: Nemá váš partner chuť na sex? Takto mu môžete dopomôcť k rozkoši!

- Najčítanejšie -