Presunúť na hlavný obsah

Odmieta váš muž sex? Dôvodov môže byť hneď niekoľko!

Sex a vzťahy

Už dávno to nie je len výsadou žien. Nechuť k sexu, ktorá hraničí až s frigiditou, postihuje čoraz viac mužov. Nemusíte však vešať hlavu - často za to môžu spúšťače, ktorým je možno predísť.

Príliš veľa stresu

Aj keď stres sám o sebe nie je škodlivý, práve naopak, pomáha nás nakopnúť k lepším výkonom, medzi jeho produktívnou a kontraproduktívnou časťou je len tenká čiara. Podľa sexuológov je práve toto jednou z hlavných pričín, prečo muž odmieta sex. Dobrovoľne je aj kvôli nemu približne štvrtina slovenských mužov bez pohlavného styku. Vyvolať ho môžu bežné, každodenné starosti, ale aj závažné problémy v práci, o ktorých nemusíte mať ani poňatia. Na to, aby ste uvoľnili atmosféru je potrebné partnerovi dopriať priestor a preukázať mu dostatočnú podporu. Ak s vami o danej situácii rozprávať nechce, netlačte ho do toho - koniec koncov by to mohlo mať úplne opačný efekt, ako očakávate. Pozorujte však zmeny na jeho správaní. Keď sa vám zdá, že je váš partner príliš deprimovaní a toto obdobie už trvá viac, než niekoľko týždňov, mali by ste spozornieť. Môže sa totiž jednať o depresívny stav, ktorý by ste mali konzultovať s odborníkom.

Prečítajte si: Muži v týchto znameniach patria medzi najvášnivejších: Na sex s nimi len tak nezabudnete

Skryté zdravotné problémy

Za nechuťou na sex sa môžu skrývať oveľa vážnejšie problémy, než sa môžu na prvý pohľad zdať. Je dokázané, že cukrovka, ako aj ochorenie prostaty, môžu znižovať mužov záujem o sex. Veľkú šarapatu dokáže vytvoriť aj metabolizmus, konkrétne jeho ochorenia. Neignorujte tieto indikátory a ak sa vám zdá, že obdobie sucha trvá príliš dlho, pošlite svoju polovičku na komplexnú preventívnu prehliadku. Prevencie nie je nikdy dosť!

Spory a hádky

Ak si váš vzťah prešiel náročnejším obdobím a niekoľko dní ste boli na nože, nečudujte sa, že váš partner momentálne odmieta sex. Aj keď mužské pohlavie patrí k tomu, ktoré zvykne byť nad vecou a veci príliš neprežívať, faktom je, že mnoho partnerov má problém so sexom po spore. Pozor, toto nie je film, kedy sa po vresku na seba vrhnete. Prieskumy dokazujú, že aj muži po takomto období potrebujú svoj čas. Predsa, nemajú vás len ako chvíľkovú známosť ale ako partnerku, ku ktorej prechovávajú city - a ak sú tie jeho naštrbené, budete si musieť jednoducho počkať. 

Neprehliadnite: S mužom spávame každý v inej izbe: Ako sa to odzrkadlí vo vzťahu z dlhodobého hľadiska?

Príliš veľa športu

Pokiaľ sa niekto dlhodobo venuje vytrvalostnému športu, má oveľa vyšší sklon k trvalo nízkym hladinám testoterónu, čo sa odzrkadlí na zníženom sexuálnom apetíte. V tom prípade nemá zmysel nútiť partnera k sexuálnym hrátkam - to, že nemá chuť na milovanie, je podmienené jeho hormonálnou sústavou, nie psychikou. Neostáva vám teda nič iné, len sa zmieriť s tým, že váš milovaný jednoducho nebude mať taký záujem, ako vy. 

- Najčítanejšie -