Presunúť na hlavný obsah

S mužom spávame každý v inej izbe: Ako sa to odzrkadlí vo vzťahu z dlhodobého hľadiska?

Partnerské vzťahy

Dokážete si predstaviť vzťah, kedy partneri trávia dlhodobo noci oddelene? Nie pre to, že musia, ale pre to, že chcú. Ako sa to však prejaví v samotnom zväzku?

Keď človek vybočí zo zaužívaných stereotypov, stane sa stredobodom pozornosti

Niektoré páry fungujú navonok inak, ako okolie očakáva. Aj Jana s Emilom o tom vedia svoje. Manželmi sú 6 rokov, deti nemajú. Skvele si rozumejú, majú toho veľa spoločného, no v podstate od začiatku spoločného bývania, spávajú každý v inej izbe. 

"Veľa ľudí sa na nás pozerá ako na bláznov. Samozrejme, máme kamarátov, ktorí takto fungujú v čase, keď majú malé deti. Či už jedno z nich nechce spať samo, prípadne majú malé bábätko a ten druhý sa potrebuje v noci vyspať. No a keďže my deti nemáme, sme pre okolie akýmsi úkazom. Aj keď ja vlastne nechápem prečo."

Prečítajte si: 5 vecí, na ktoré muži v posteli nedajú dopustiť: Takto sa pre nich stanete ozajstnou bohyňou

"Milujeme sa, robíme všetko to čo bežné páry. Len skrátka každý z nás potrebuje priestor pre seba. Ja napríklad večer milujem byť v tichu, môj muž to neznáša. Hrá playstation, venuje sa práci a ja už potrebujem skôr stíšiť. Preto mať dve spálne nám neuveriteľne vyhovuje. Aj v noci, v posteli nedám dopustiť na svoj osobný priestor. Nie je na tom podľa mňa nič uletené, ani sa nesnažíme ísť proti prúdu. Jednoducho mám to vyhovuje."

Emil to má rovnako nastavené ako jeho žena. Navyše v jeho očiach je to aj veľmi praktické. Ak by sa raz predsa len rozhodli mať deti, nebudú si musieť zvykať spávať od seba. Majú to tak prirodznene zaužívané. Aký to však má z dlhodobého hľadiska vplyv na vzťah ako taký?

Názor psychológa:

"Podľa môjho názoru, takto môžu fungovať ľudia, ktorí majú normálny, harmonický vzťah a milujú sa. Hoci to pre niekoho môže byť zvláštne, paradoxne môžu oddelené spálne vzťah a vzájomnú náklonnosť posilniť a dať im nový rozmer. Častokrát to môže byť aj predmetom erotických hier, čím opäť do vzťahu dávame istú dávku vzrušenia a iskry, ktorú treba udržiavať."

Neprehliadnite: Čím ste starší, tým je lepší! Vekom sa kvalita sexu neznižuje, práve naopak

"Nevýhodou sú oddelené spálne hlavne vtedy, ak si ich partneri urobia kvôli hádkam, nezhodám, na základe nejakej vypočítavosti, či potrestania toho druhého. Vtedy to môže byť začiatok konca. Všetko má dve strany a na to netreba zabúdať a súdiť. Nič predsa nie je len čierne alebo biele," uzatvára psychológ Andrej Lopašovský.

Vedeli by ste si predstaviť, mať s manželom oddelené spálne?

spolu hlasovalo 885 ľudí

Áno
729

 

- Najčítanejšie -