Presunúť na hlavný obsah

V roli milenky: Čo robiť, keď ste sa stali bokovkou zadanému mužovi?

Sex a vzťahy

Aj keď by sa to nemalo, občas sa to len stane. Aké to je, keď sa ocitnete na druhej koľaji pri mužovi, pri ktorom stojí už iná žena?

Podľa najnovších prieskumov končí vyše 30% percent manželstiev rozvodom do pätnástich rokov. Dôvody sú rôzne a medzi najčastejšie z nich nepochybne patrí práve nevera, či už zo strany muža alebo ženy. Aj keď sa v spoločnosti nepokladá za niečo, čo patrí k ukážkovému správaniu, vo svete sa vyskytuje čoraz viac. Má mnoho pôdob - od tej virtuálnej, až po spirituálnu či fyzickú. Isté je len jedno - v každom zamilovanom trojuholníku je jeden človek ''navyše'', ktorého spoločnosť odsudzuje. Čo robiť, ak sa jedná o vás? 

Prečítajte si: 5 vecí, na ktoré muži v posteli nedajú dopustiť: Takto sa pre nich stanete ozajstnou bohyňou

Stanovte si podmienky

Mnoho žien sa stane milenkami preto, že im ich partner sľubuje vyriešenie danej situácie. Zatiaľ čo sa u niektorých jedná o rozvod, sú aj nezosobášené páry, v ktorých jeden z dvojice nevie vycúvať - respektíve to ide veľmi ťažko. Bez ohľadu na to je však potrebné, aby ste si hneď po oboznámení sa so situáciou stanovili podmienky, za ktorých má váš vzťah fungovať. Ak túžite po reálnej známosti, ktorá môže vyústiť do vážneho vzťahu, je potrebné, aby ste priamo svojmu partnerovi dali utlimátum na vyriešenie jeho stavu. 

V prípade, že sa rozvádza, mu môžete tolerovať aj dva-tri mesiace. Keď je však vo vzťahu, v ktorom ho nedržia žiadne záväzky, dajte mu maximálne len dva alebo tri týždne. Bohužiaľ často sa totiž stáva, že si muž ''necháva'' obidve ženy, ktoré využíva podľa toho, ako sa cíti.

Majte svoju hodnotu 

Mnoho mileniek sa necháva rozmaznávať a hýčkať. Neuvedomujú si však, že hodnota materiálnych darov sa nerovná tomu, akú hodnotu predstavujú pre svojho partnera, práve naopak. Nezávislá žena, ktorú si váži každý muž, by mala v prvom rade očakávať ukážkové správanie než drahé kabelky či kytice kvetov. Môže sa totiž stať, že rýchlo spadnete do modulu ženy, ktorej muži jednoducho za sex platia, aj keď v podobe darov. A to predsa nechcete! Okrem toho, že znižíte svoju hodnotu v očiach muža, o vašom ''statuse'' sa čoskoro dozvedia mnohí iní...

Rozmyslite si svoje činy

Áno, nezáväzný sex je v poriadku a obľubuje ho väčšina žien. Ak je však ten váš, nezáväzný s mužom, ktorý zaviazaný skutočne je, mali by ste to stopnúť. Žiadny úlet totiž nestojí za to, aby ste niekomu rozbili vzťah - a ak ste presvedčená, že vaša známosť svoju priateľku/ manželku skutočne miluje, už vôbec. V tomto prípade sa radšej zamerajte na mužov bez akýchkoľvek záväzkov. Samozrejme, ak ste už jednorazovú chybičku urobili, radíme vám aby ste sa z nej poučili. 

Neprehliadnite: Čím ste starší, tým je lepší! Vekom sa kvalita sexu neznižuje, práve naopak

- Najčítanejšie -