Presunúť na hlavný obsah

Hoci tvrdia, že nás milujú, po pár mesiacoch napokon odídu: Nahliadnite spolu s nami do mužskej mysle z inej perspektívy

Partnerské vzťahy

Mnohokrát hoci tvrdia, že nás milujú, po pár mesiacoch zo vzťahu vycúvajú. Dobrovoľne. Viete, prečo to tak je? Nám sa to podarilo odhaliť.

Chýbajúci nadhľad a a zmysel pre humor

Keď ste sa teraz zamysleli nad tým, o čom vlastne hovoríme, áno chýbajúci zmysel pre humor je jeden z najväčších problémov pri dlhodobých vzťahoch. Ešte v 70. rokoch minulého storočia vyšla americká štúdia o tom, prečo sa ľudia rozvádzajú najčastejšie a na prvé miesto sa dostal nedostatok zmyslu pre humor. 

Prečítajte si: Čo je pre mužov najnudnejšie v posteli? Prezradili sami veľmi otvorene

Práve v dlhodobých vzťahoch je dôležitý nadhľad, odľahčenie a  spomínaný zmysel pre humor. Vtedy sa akákoľvek náročná životná situácia, rieši totiž oveľa jednoduchšie a prijatelnejšie. 

"Vážne baby sú nielen nudné, ale aj sa s nimi ťažšie žije. Nedokážu sa nad vecami povzniesť, mať triezvy nadhľad, skrátka na celý život to s nimi potom nie je. A to nezistíte po týždni ani po dvoch. To skrátka chvíľu trvá. Preto nakoniec neváhame odísť, ak to odhalíme." (Ján, 32)

Sex a láska nefungujú v symbióze

Láska je skvelá, ale muži jednoducho sex potrebujú. Pokiaľ ho majú nedostatok aj napriek tomu, že vás ľúbia, odídu. Budú ho hľadať u niekoho, kto ich nielen pohladká a poláska, ale bude sa im venovať aj v intímnej oblasti. 

"Nuž je to fakt, málo sexu = rozchod, či sa vám to páči alebo nie. Ja osobne to tajk mám naozaj nastavené. Nedokážem bez sexu fungovať." (Igor, 28)

Budúcnosť v nedohľadne

Nie, nie sme to len my ženy, ktoré majú rady vidinu akejsi istoty. Aj muži potrebujú vedieť, že máte rovnaký názor na život, idete tým istým smerom. Ak si totiž vyberú ženu svojich snov, chcú ju navždy. Avšak pokiaľ pri nej necítia, že je to rovnaké aj z jej strany, radšej zo vzťahu odchádzajú. V tomto štádiu je to pre nich oveľa prijatelnejšie ako keby sa mali zraniť neskôr. 

Neprehliadnite: S týmto znamením zažijete najlepší sex, ale možno nebudete jediná: Majú totiž najväčšie sklony k nevere

"Chcem vedieť na čom som, kam smerujeme a ako sa bude naša budúcnosť - pokiaľ nad spoločnou uvažujem, uberať. Keď sa žena tvári, že jej to nič nehovorí končím. Ale myslím si, že to funguje aj opačne a nerobíme to len my muži." (Alex, 30)

Hľadanie záchrany v náručí inej

Ak muž žije v láskyplnom a uspokojivom vzťahu s naplnenými túžbami, nemá tendencie, aby sa rozhodol pre rozchod. Inej podľahne len v tom prípade, ak mu doma niečo dlhodobo chýba a on to nevie alebo nechce vysloviť nahlas. Nemusí ísť len o sex. Nová známosť pre neho jednoducho znamená priestor, pre nové fantázie a verí v to, že to po čom túži bude aj naplnené.

- Najčítanejšie -