Presunúť na hlavný obsah

Dnešným mužom nie je jedno ako vyzerajú: Čo však robiť, ak si po boku svojho drahého pripadáte neatraktívna?

Partnerské vzťahy

Mať pri sebe sexi chlapa je naozaj veľmi príjemné. Čo sa však stane v prípade, ak je atraktívnejší ako vy a znižuje sa tým prirodzene vaše sebavedomie?

Žijeme v dobe, kedy je krása mimoriadne dôležitá. A nielen v ženskom, ale aj v mužskom svete. Áno aj chlapi sa chcú páčiť. Chcú byť žiadaní, ocenení, obdivovaní. Treba uznať, že im to aj ide. Najmä tridsiatnici a muži po 50 - tke, sa o seba skutočne starajú a mnohokrát práve vekom, zrejú do krásy.

Navyše im kredit v očiach žien zvyšuje aj lepšie postavenie. To všetko má vplyv na príťažlivosť a sexappeal. Čo však robiť v prípade, keď si po boku svojho drahého, pripadáte neatraktívna? Práve takýchto žien, čoraz viac pribúda. 

Neprehliadnite: Nepatrné zmeny môžu znamenať to najhoršie. Takto sa správa chlap, ktorý má milenku

Nespokojnosť sa premieta do sexuálneho života, prejavuje sa v správaní voči partnerovi a na psychike to nikomu nepridáva

Je to fakt, atraktivita partnera, uberá z nášho sebavedomia. Teda pokiaľ ho nemáme také silné, že o sebe nemáme najmenšie pochybnosti. A takých jedincov je skutočne minimálne množstvo. 

"Pre každého z nás je prirodzené, že chceme byť žiadaný, páčiť sa okoliu a robiť dobrý dojem. No čoraz častejšie sa vo svojej praxi stretávam s prípadmi, kedy medzi sebou partneri, či manželia súperia. A to doslova. Ich zväzok sa mení na pomyselnú súťaž, kto je lepší a vyzerá dokonale," prezrádza Mgr. Eduard Chmelár, psychológ.

Prečítajte si: Túžite po stabilite, vernosti? Hoci láska nerobí vraj rozdiely, tieto znamenia sú na také vzťahy stvorené

"Najčastejšie sa to deje v prípadoch, kedy si žena pripadá pred svojim mužom neatraktívna. Pozorujeme to po veľkých zmenách, akými je napríklad materstvo. Uvediem príklad: Žena je krásna, štíhla, vyzerá perfektne a je hrdá na svoje telo. Otehotnie a ani po pôrode sa jej nedarí zbaviť prebytočných kíl. Navyše ubehne rok, dva tri a ona je so sebou stále menej a menej spokojná. No muž sa nemení. Zostáva rovnako atraktívny ako kedysi."

"To sa však premieta aj do sexuálneho života, prejavuje sa to v správaní voči partnerovi a na psychike to nikomu nepridáva. V podstate sa dostávame do začarovaného kruhu, kedy to vyzerá, že z neho nie je cesta von."

Odborník v tom má však jasno a tvrdí, že všetko je o uhle pohľadu. "Ja mojim párom, ktoré s tým bojujú, odporúčam jedno. Chváliť a podporovať sebavedomie toho, koho ego je nízko. Je to veľmi dôležité. Len ak sa nám totiž podarí zvýšiť mu jeho kredit predstáv o ňom samom, vieme pracovať ďalej. Upevňujme, podporujme, chváľme."

"Vtedy vieme prinavrátiť vzťahu rovnováhu a riešiť ďalšie problémy. No toto je základ. Ak sa totiž žena cíti vo vzťahu neatraktívna, jediný, kto s tým vie niečo urobiť je jej partner a ona sama."

 

 

- Najčítanejšie -