Presunúť na hlavný obsah

Žili sme vo vlastnej bubline, ktorej sme sami uverili: Po 10 rokoch manželstva sa konečne cítim bez neho slobodná

Partnerské vzťahy

Aj keď sa manželstvo Mišky a Mateja zdalo navonok absolútne dokonalé, všetko bolo úplne inak. Bublina, ktorú si vytvorili, totiž fungovala navonok, no vo vnútri ani náhodou.

Miša a Matej sa dali dokopy po výške. Hoci boli spolužiaci, obaja mali počas školy známosť, takže sa vnímali skutočne len ako dobrí kamaráti. Hneď po štátniciach sa však obaja so svojimi vtedajšími partnermi rozišli. Slovo dalo slovo a v slabej chvíľke raz večer skončili spolu. Dohodli sa však, že to medzi nimi bude len o jednom.

Nikto z nás, v danom momente po vzťahu netúžil, takže to bol ideálny model

Ako to však už býva, od niečoho takéhoto je už len krôčik k láske. A Miša sa po pár mesiacoh naozaj do Mateja zamilovala. V tej chvíli to aj on cítil rovnako. Po roku randenia ju požiadal o ruku a o mesiac na to sa vzali.

Neprehliadnite: Nielen počas sexu, ale aj pred a po ňom. Aké pravidlá by v posteli mali platiť?

 ”Myslela som si, že sa poznáme dokonale, vedeli sme o sebe všetko, dlhé roky sme sa sa vnímali ako kamaráti, poznali sme očakávania toho druhého. Každý nám vravel že sme pre sebe stvorení. A naozaj sme ako kamoši fungovali skvele. V otázke manželstva, to žiaľ už také ružové nebolo.”

Prvá väčšia kríza prišla, keď sa Matej rozhodol zmeniť zamestanie. Dostal ponuku pracovať v známej IT firme v Nemecku. Jednoducho išlo o job, ktorý sa neodmieta. No tento pocit ani náhodou nemala Miška. Chcela zostať bývať v Bratislave, nikdy netúžila žiť inde a už vôbec nie v nemecky hovoriacej krajine. No nakoľko na ňu Matej tlačil, napokon sa odsťahovali. 

Odrazu sa začali čoraz častejšie hádať, výmena názorov bola na dennom poriadku a akosi sa navzájom jeden druhému odcuzovali

”Od začiatku som tam nebola šťastná, cítila som, že na to miesto nepatrím. No Matej sa tam naopak našiel. Cítil sa ako ryba vo vode. To bol presne život po akom túžil. A popritom vôbec nevnímal fakt, že som tam ako v zlatej klietke.”

Prečítajte si: Čo je pre mužov najnudnejšie v posteli? Prezradili sami veľmi otvorene

Odrazu sa začali čoraz častejšie hádať, výmena názorov bola na dennom poriadku a akosi sa navzájom jeden druhému odcuzovali. Až po rokoch zistili, že to fungovať nikdy nebude.

”Keď jeden večer prišiel Matej domov s tým, že chce dieťa, pochopila som, že my dvaja k sebe nepatríme. Mala som 36 rokov a na bábätko som do tej chvíle ani nepomyslela. A to som deti vždy milovala. Zistila som, že sme 10 rokov žili ako najlepší kamaráti, no náš názor a pohľad na život bol diametrálne rozdielny. Práve preto sme sa rozhodli po dlhých rozhovoroch ísť každý vlastnou cestou…”

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe