Presunúť na hlavný obsah

Nielen počas sexu, ale aj pred a po ňom. Aké pravidlá by v posteli mali platiť?

Sex a vzťahy

Aj keď sa vraví, že v milovaní nie sú nastavené žiadne pravidlá - predsa by len mali byť. Aspoň tie základné.

Sex by mal byť spontánnym 

Vieme, že to niekedy nejde. No napriek tomu by sme sa mali všetci posnažiť, aby sa sex nestal len plánovanou aktivitou v čase, keď budete mať voľno. Nech totiž podáte akýkoľvek výkon, plánované milovanie sa stane nudnou rutinou, ktorá neprinesie do vášho vzťahu dva základné prvky - voľnosť a vášeň. Snažte sa byť čo najviac spontánni, práve to je totiž jeden z návodov na to, ako dosiahnuť šťastné manželstvo a skvelý sex aj po dlhých rokoch vzťahu. V prípade, že máte dostatočnú odvahu, skúste partnera nejako potešiť, zviesť tak, ako ešte nikdy. Fantázii sa medze nekladú!

Prečítajte si: Ako často by sme mali mať sex? Odpoveď vás prekvapí!

Bez porovnávania 

Jednou z najhorších vecí, čo môže urobiť partner tomu druhému je, že ho bude poronávať. Pozor, nemusí sa však jednať o konkrétneho človeka, ku ktorému vašu polovičku prirovnávate (alebo ona vás). Citlivo na človeka pôsobí aj prirovnanie k situáciám typu - raz som mal/a úžasný sex a daný človek mi urobil/a toto a toto. Namiesto toho skúste použiť neutrálnu fázu alebo partnerovi ukážte počas aktu to, čo vás najviac vzrušuje a páči sa vám. Úprimne - kto by chcel počas sexu myslieť na to, či sa dostatočne vyrovnal svojmu predchodcovi?

V prípade, že sa vám nechce, nerobte to 

Existuje tisíce žien, ktoré sa do pohlavného styku nútia. Tak to však potom aj vyzerá - počas milovania ležia nehybne na posteli s tým, že čakajú, kedy bude konečne koniec. Nielenže takto ničia chuť na sex partnerovi, ale zároveň aj sebe. V tom momente sa totiž uberajú nielen o rozkoš, ale zároveň si aj znechucujú sex vo svojom podvedomí. Ak je vám zle, prípadne nemáte na sex chuť, radšej sa nenúťte, inak dosiahnete presne pravý opak. V prípade, že je vaša nechuť na milovanie viac než častá, skúste prírodné afrodiziaká a následne vyhľadať odbornú pomoc u gynekológa. Často krát sú totiž za nechuťou aj hormonálne výkyvy či zdravotné problémy, o ktorých nemáme my ženy tušenia.

Snažte sa dosiahnuť vlastné potešenie 

Väčšina partnerov sa v sexe snaží uspokojiť najmä svoju polovičku. Myslíme si, že čím lepšie sa partner bude mať, tým viac je naše milovanie úspešnejšie. To je však mýtus, nakoľko partnera z veľkej časti uspokojí práve vzrušenie opačného pohlavia. Dávajte si však pozor, malo by sa jednať o skutočnú rozkoš, žiadne prehnané ohkanie či vydávanie príliš hlasitých zvukov. Vtedy totiž aj najmenej skúsenému človeku dôjde, že niečo nie je v poriadku a sex s vami bude brať za jedno obrovské falošné divadlo.

Neprehliadnite: Jednu vec mužovi nesmiete dovoliť, ak ho chcete získať na celý život: Týka sa sexu a veľa žien si myslí opak

Doprajte si čas na túlenie

Nech to znie ako akékoľvek klišé, po sexe by ste si mali nájsť aspoň pár minút na to, aby ste sa so svojím partnerom potúlili. Sex bez akýchkoľvek emócií bude totiž minimálne jednému z vás vyvolávať negatívne pocity, ktorých sa horko ťažko zbavíte - a tým pádom si ich pochopiteľne môžete preniesť do ďalšieho milovania. Je dôležité, aby ste si po sexe dali vedieť, že to, čo prebehlo - aj keď to už prebehlo tisíckrát, je pre vás rovnako výnimočné ako na začiatku. Netreba to hovoriť slovami, práve naopak, jemné bozky či objatie povedia omnoho viac. Psychológovia dokonca prichádzajú hneď s niekoľkými výskumami, ktoré tvrdia, že vyznanie citov pred sexom má negatívny efekt, zatiaľ čo slová milujem ťa naberajú na váhe práve po milovaní. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe