Presunúť na hlavný obsah

Mágia staršieho muža: Nikdy som neverila, že takýto vzťah môže fungovať, až kým som to nezažila na vlastnej koži

Partnerské vzťahy

Táto doba sa snaží o stieranie vekového rozdielu medzi partnermi a dáva nám možnosť voľby. Čo však v prípade, ak je muž po vašom boku skutočne od vás výrazne starší? Môže to fungovať? Elena so svojim manželom sú jasným dôkazom, že aj 30 ročný vekový rozdiel, nemusí byť prekážkou.

Skutočne sú vzťahy so staršími mužmi predurčené na neúspech? Alebo ide len predsudky okolia? 

Elena bola vždy pri výbere partnerov náročná. Od puberty ju akosi fascinovali oveľa starší muži. Napokon sa aj vydala za muža, ktorý by pokojne mohol byť jej otcom. Za svojho učiteľa zo strednej. A hoci ich vzťah okolie od začiatku odsudzovalo na neúspech, ona sa cítila šťastná. 

"Od malička om trpela tým, že som bola tretím dieťaťom v rodine. Peňazí sme nikdy nemali nazvyš a v podstate som všetky veci dedila po sestrách. Nepamätám si, že by mi mama niekedy niečo nové kúpila. Hoci som po niečom len pre seba vždy túžila, nenabrala som nikdy odvahu opýtať sa na to. Aj tak som odpoveď poznala."

Prečítajte si: Vášnivá noc s touto ženou sa premenila na nočnú moru: Keby som to vedel, nikdy by som s ňou nešiel do postele

"Čo sa týka prejavov lásky z jej strany, to bolo ešte horšie. Nikdy ma nepochávalila, nepobozkala, či nepohladkala. Vo svojom vnútornom svete som ju volala ľadovou kráľovnou." 

A takto to v podstate pokračovalo celé jej detstvo aj strednú školu. Práve tam sa Elena zaľúbila. Azda prvýkrát v živote a o to intenzívnejšie. Neočaril ju však žiaden spolužiak, ale učiteľ. Stalo sa to v maturitnom ročníku, no zostalo to pri platonickej láske z jej strany. Ani vo sne ju nenapadlo, ze o šesť rokov neskôr sa ich cesty opäť stretnú a všetko naberie rýchly spád. 

Chcela som sa osamostaniť a začať svoj život od nuly, skrátka sa niekam vypracovať

”Na vysokú školu som odišla na internát do hlavného mesta. Chcela som sa osamostaniť a začať svoj život od nuly a niekam sa vypracovať. Veľmi mi na tom záležalo a tak som cez deň študovala a po večeroch robila čašníčku v jednom bare v meste. Práve tam som po toľkých rokoch narazila na Patrika. Bol rovnako perfektný ako v čase, keď ma učil. A navyše bol sám. V podstate starý mládenec, ktorý mal okrem lásky všetko. Zabezpečený, dobre situovaný, galantný a pre mňa neuveriteľne príťažlivý. Začali sme sa pravidelne stretávať. Po troch mesiacoch ma požiadala o ruku a ja som súhlasila."

Neprehliadnite: 5 vecí, na ktoré muži v posteli nedajú dopustiť: Takto sa pre nich stanete ozajstnou bohyňou

"Cítila som sa pri ňom ako princezná. Dával mi všetko. Pozornosť, nehu, lásku, staral sa o mňa a čokoľvek som si priala mi splnil. Neustále ma chválil, dodávala mi chýbajúce sebavedomie a aj popri ňom som sa kariérne vypracovala. Len teda 30 ročný rozdiel medzi nami nedokázali moji rodičia pochopiť. Od svadby ma odhovárali a v podstate mi nikdy nedali požehnanie. Aj keď mi na tom záležalo, naučila som bez nich žiť. Dali mi totiž na výber. Buď oni alebo Patrik."

Elena v tom mala jasno, tento muž jej dal všetko, čo jej v živote chýbalo. Nielen po materiálnej stránke, ale najmä v emóciách.

"Sme spolu už sedem rokov a cítim sa rovnako zaľúbená ako keď sme si začali. A nech si hovorí kto chce, čo chce, sme šťastní. To je najpodstatnejšie."

- Najčítanejšie -