Presunúť na hlavný obsah

Zakázané sexuálne praktiky. Ktoré sú ešte prípustné a ktoré už cez čiaru?

Sex a vzťahy

Existuje desiatky spôsobov, ako vylepšiť stereotyp za dverami spálne. Existuje však nejaká hranica, ktorá určuje, čo je v poriadku a čo už nie?

Nie je žiadnou vedou, že skôr, či neskôr sa sex medzi dvoma partnermi zmení na stereotyp, ktorý vedie k dvom cestám - absencii sexuálneho styku alebo naopak, experimentovaniu. Ak patríte do skupiny, ktorá sa odmieta vzdať potešenia a snaží sa svoj intímny život zariadiť tak, aby bol stále funkčný a najmä aby poskytoval dostatočné vzrušenie, zrejme ste sa stretli s mnohými tipmi, ako zahnať nudu v spálni. Ktoré z týchto trikov je však ešte '' v poriadku'' absolvovať? 

Prečítajte si: Ako často by sme mali mať sex? Odpoveď vás prekvapí!

Trojka 

Prieskumy ukazujú, že vyše 70 percent mužského pohlavia sníva o trojke. To však platí najmä v prípade, ak by mala byť ďalším spoločníkom v spálni žena. Muža je schopných tolerovať oveľa menej opýtaných. Zaujímavosťou však je, že napriek tomu, že o tejto sexuálnej praktike sníva obrovské množstvo mužov, len máloktorí z nich sa podujmú na to, aby svojej partnerke túto túžbu predstavili - čo znamená, že trojka často krát ostáva len v hlavách mužov. Výrazná väčšina dokonca priznala, že ak by k nej skutočne malo dôjsť, zrejme by cúvli. Ak ste sa so svojim partnerom odhodlali ísť do takéhoto typu experimentovania, majte na pamäti, že to môže výrazným spôsobom negatívne ovplyvniť váš vzťah, obzvlášť, ak patríte medzi žiarlivé typy. Nehovoriac o tom, že len v máloktorej trojke panuje dokonalá ''symbióza'' a jeden zo zúčastnených je stále tretím kolesom. 

Análny sex

Sú ženy, ktoré sa tejto praktike vyhýbajú ako sex krížu a naopak ženy, ktoré ju s radosťou vítajú. Táto skúsenosť je veľmi individuálna a ak sa jej rozhodnete dať šancu, je potrebné riadiť sa svojimi pocitmi. Keď vám anál príde neprijateľný a nespôsobuje vám žiadnu rozkoš, neskúšajte ho zbytočne viackrát - výsledkom môže byť totálne znechutenie sexu. Ak váš partner na anále napriek tomu, čo ste vyjadrili po vyskúšaní značný nesúhlas, trvá, mali by ste sa zamyslieť na tom, či má váš vzťah ešte zmysel. Je totiž pravdou, že keď niekto po niečom až priveľmi túži, bude to jednoducho hľadať inde. 

Neprehliadnite: Keď ostýchavosť a pochybnosti o našom tele ničia sex: Takto to vidia muži

BDSM

BDSM, v slovenskom preklade zloženie slov zväzovanie, poslúchanie, dominancia ši sadizmus, je jednou z praktík, ktorá získava najmä v posledných rokoch na obľube. Ide o to, že jeden partner je dominantný, zatiaľ čo ten druhý ho poslúcha na slovo a často krát sa nechá zviazovať či pripútavať. Pri tejto praktike je známych hneď niekoľko stupňov, zatiaľ čo pri tom prvom je situácia ako tak mierna a partner sa riadi podľa slov toho druhého. Ak máte záujem túto praktiku vyskúšať, je potrebné, aby ste boli s priateľom na jednej vlne a rozhodne mu nedali na prvýkrát naprostú ''nadvládu'' nakoľko vám pri sexuálnom akte môže vážne ublížiť. V žiadnom prípade nie je akceptovateľné, aby partner po dohodnutom signále (to značí v tejto praktike zastavenie hry, pozn. autora) neprestával z dôvodu, že jednoducho nechce. Takéto správanie je v posteli úplne cez čiaru a všetko by ste mali vykonávať s mierou. To, že sa rozhodnete pre spestrenie sexu neznamená hneď to, že vás partner musí škrtiť alebo nakúpiť laná či štipce na bradavky.