Presunúť na hlavný obsah

Neveru by si partneri mali vždy vyriešiť za zatvorenými dverami: Ak to urobíte inak, rozchod máte na dosah, tvrdí psychológ

Partnerské vzťahy

Riešenie nevery inak ako medzi hlavnými aktérmi predstavuje problém. Narúša to totiž budovanie dôvery v budúcnosti aj schopnosť odpustenia.

K samotnej nevere človeka vždy niečo vedie

K láske skrátka sklamania patria, to vieme všetky. Ak ju však postihne nevera, bolí to všetko o niečo viac. A v dnešnej dobe sa s ňou stretávame oveľa častejšie ako kedykoľvek predtým. Hoci možno je to aj tým, že sa len o nej viac hovorí. Ako ju však riešiť, ak chceme vo vzťahu zotrvať a neodsúdiť ho na zánik? Psychológ v tom má jasno a mnohé veci vás možno prekvapia. 

"Keď už sa niečo také udeje, dôležité je, aby to predovšetkým dvojica riešila medzi sebou. Áno, uvedomujem si, že pri nevere zohráva úlohu vždy tretia strana, no ak sa vám ju podarí odhaliť, kľúčové je, aby ju riešil pár spoločne. Ak do toho zatiahnete ďalších ľudí, kamarátov, známych, rodičov, či dokonca tú danú tretiu osobu, máte problém."

Prečítajte si: Zažijete pri nich vášeň, ako pri nikom inom. Dominantou týchto troch znamení je to, čo sa odohráva v spálni

"Ono sa to zle počúva, ale k nevere človeka vždy niečo vedie. Preto je fajn nastaviť si zrkadlo a pozrieť sa na to, čo za ňou stojí. Skutočne som mal niekoľko dvojíc, ktorým presne tento aspekt veľmi pomohol," prezrádza psychológ Mgr. Matej Milač.

Vo fáze, kedy do riešenia vášho problému zahrniete iných členov rodiny, sa mnohokrát stáva to, že riešite len pohľad jednej strany. "Je úplne prirodzené, pochopiteľné a ľudské, ak tomu, koho milujeme, držíme stranu. No zároveň to do vzťahu samotného vnáša zbytočné emócie, ktoré nie sú objektívne a na naše rozhodnutia aj tak v konečnom dôsledku nemajú pádny vplyv," dodáva psychológ. 

Ideálny, no mnohokrát nenaplniteľný model

 

Preto je ideálny, no mnohokrát nenaplniteľný model, riešiť to práve v dvojici. Ak si sadnete, rozoberiete aspekty, ktoré vás do danej situácie dostali, predídete mnohým problémom. 

Neprehliadnite: Vypočítajte si svoje osudové číslo. Určuje nielen vašu povahu, ale aj budúcnosť

"Často sa stretávam s tým, že za rozchodom dvojice nie je ani nevera ako taká, ale svetlo, ktoré na danú situáciu vrhá okolie. Preto je podľa mňa mimoriadne dôležité nechať to v rukách páru a potom riešiť veci ďalej."

Myslíte si, že otázku nevery, by mala medzi sebou, výlučne riešiť dvojica?

spolu hlasovalo 174 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe