Presunúť na hlavný obsah

Randenie v čase pandémie: Dá sa teraz vôbec nadviazať známosť?

Partnerské vzťahy

Momentálna situácia veru randeniu veľmi nepraje. Všetko sa prenáša do online sveta. Aký to však môže mať dopad na nové vzťahy?

Treba uznať, že tak náročná doba na vytáranie sociálnych kontaktov a interakcií, akú my aktuálne žijeme, tu veľmi dlho nebola

Aktuálna doba veľmi nadväzovaniu nových sociálnych kontaktov nepraje. Ten ktomá rodinu, má v súčasnosti naozaj navrch. Lebo úprimne, nájsť si dnešnej dobe vzťah je skutočne zaťažkávajúca skúška. Všetko sa sústredí skôr do online sveta a cítiť to aj v oblasti randenia. Už si len veľmi ťažko zájdete večer na drink, či večeru a budete dúfať, že tam stretnete svojho osudového, či osudovú. Už nejaké to obdobie je to to nereálne. Ako sa to však premieta do života ľudí, ktorí sú single a túžia po vzťahu, či láske? 

"Treba uznať, že tak náročná doba na vytáranie sociálnych kontaktov a interakcií, akú my aktuálne žijeme, tu veľmi dlho nebola. Najmä pre generáciu dnešných tridsiatnikov je to zaťažkávajúca skúška. Ak totiž človek naozaj túži po vzťahu, má to teraz veľmi náročné. Tá rovina zoznamovania sa online je úplne niekde inde, ako keď prebehne pomyslená iskra medzi dvomi ľuďmi, ak sa niekde stretnú."

Prečítajte si: Mať sex so svojou ex aj súčasnou? Pre niektorých mužov žiaden problém, navyše to považujú za normálne

"A nebudeme si klamať, je väčšia pravdepodobnosť zoznámiť sa s niekým vonku, v kruhu priateľov ako niekde na pošte. To samozrejme hovorím s nadzázkou, ale je to fakt. Dnešní mladí, to majú v tejto rovine viac ako ťažké."

Neprehliadnite: Z ničoho nič sa môj muž dostal k peniazom a potom sa náhle zmenil: Takto to poznačilo dodnes naše manželstvo

"Ja som však zastnáncom toho, že vždy sa treba pozerať dopredu pozitívne a myslieť na všetko dobré, čo príde. Preto by som aj to zoznamovanie v čase pandémie posunul do tejto roviny. Sústreďte sa viac na prítomnosť, pozerajte sa okolo seba, vnímajte iných a možno aj v bežnom každodennom živote, zistíte, že ten váš osudový je vo vašej bezprostrednej blízkosti. Táto doba nám totiž ponúka možnosť spomaliť sa a vnímať veci, ktoré sme možno dlho ignorovali," prezrádza klinický psychológ Mgr. Grekor Gergel.

Zoznamovanie v čase pandémie, skrátka nadobudlo úplne iné kontúry. Objavujeme veci, ktoré sme doposiaľ možno ignorovali a snažíme sa získať si pozornosť okolia úplne inak ako kedysi. Tak ako to mení ľudí a ich správanie, mení to aj naše vzťahy. Ich začiatky aj konce. Aj tu však platí, že nič nemusí byť iba čierne alebo biele. Občas len stačí iný uhol pohľadu. A to, ak je na prvý pohľad náročnejší, neznamená, že je zlý. Inakosť je predsa v móde, no nie? 

- Najčítanejšie -