Presunúť na hlavný obsah

Vystúpte z komfortnej zóny: Ak chcete mať sexuálny život v poriadku, je to nevyhnutné, tvrdí psychológ

Partnerské vzťahy

Aj sexuálny život partnerov, by mal napredovať. Preto je nevyhnutné, občas vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a urobiť niečo viac. Zhodujú sa na tom aj odborníci.

Veci, ktoré vám poskytnú cestu k vlastnémi šťastiu - naozaj je to nevyhnutné

Sex v partnerskom zväzku je vždy témou samou o sebe.  A nielen ten počiatočný, ale v akejkoľvek fáze vzťahu, ho riešime. Vždy je to skrátka téma. Kvôli nemu pri sebe zostávame, kvôli nemu sa zároveň dopúšťame nevery. A či sa nám to páči alebo nie, všetko sa okolo sexu točí. Samotní odborníci hovoria, že je nevyhnutné, vystúpiť z komfortnej zóny, ak to chceme mať vrámci vzťahu, všetko v poriadku.  

"Mnohokrát sa najmä pri tých dlhodobých vzťahoch, dopúšťame rovnakých chýb. Vstúpime do stereotypu, ktorý je pre nás, na jednej strane pohodlný, na druhej jednoduchý a nedokážeme sa posúvať vpred. Skrátka vo vzťahu v značnej miere stagnujeme. "

Neprehliadnite: Vypočítajte si svoje osudové číslo. Určuje nielen vašu povahu, ale aj budúcnosť

"Zabúdame na to, že nové veci nás posúvajú vpred, pomáhajú nám napredovať a zároveň zvyšovať atraktivitu tej druhej strany. Zabúdame, že vystúpiť zo svoje komfortnej zóny môže znamenať zvýšiť  náš emocionálny kredit u toho druhého. Len si to akosi neuvedomujeme alebo uvedomovať nechceme," prezrádza psychológ Mgr. Emil Lengovksy. 

V dlhodobom vzťahu je nevyhnutné, aby partneri hľadali cesty spoločného poznania

 

V dlhodobom vzťahu je nevyhnutné, aby partneri hľadali cesty spoločného poznania, túžby a vášne. Bez toho to skrátka nejde. Inak sa dostávame do pomyselného kolotoča, na oko nepochopiteľných nuancí, s ktorými nedokážeme objektívne pracovať. Je čas vytriezvieť a pozrieť sa veciam, tvárou v tvár. 

Prečítajte si: Zažijete pri nich vášeň, ako pri nikom inom. Dominantou týchto troch znamení je to, čo sa odohráva v spálni

"Snažte sa robiť veci, ktoré vaša polovička neočakáva. Prekvapujte ju vecami, ktoré možno považuje za samozrejmosť, no nedostáva ich. Tak ako potrebujete aby ste vzťahovo rástli emocionálne, potrebujete to aj v sexuálnej oblasti. A to je vec, kedy sa vystúpenie z komfort zóny skrátka musí zrealizovať," dodova psychológ.

Je podľa vás, dôležité posúvať sexuálny život, v partnerskom zväzku dopredu?

spolu hlasovalo 513 ľudí

Áno
481
Nie
32

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe