Presunúť na hlavný obsah

Po 5 rokoch vo vzťahu som dospela k úplnému vyhoreniu: Až táto drobnosť mi pomohla opäť sa vrátiť späť

Partnerské vzťahy

Vyhorenie vo vzťahu je veľmi častý problém. Najmä, ak randíte, či ste v manželstve už roky. Svoje o tom vie aj Viki. No napokon prišla, že stačí zmeniť banálnu vec a môžete byť opäť šťastná.

Stagnácia je problém v každom ohľade, vo vzťahoch obzvlášť

Dlhodobé vzťahy, majú mnohokrát spoločný menovateľ. Častokrát v nich vyprchá vášeň oveľa rýchlejšie ako by sme chceli. Teda najmä v prípade, ak sa dostaneme do situácie, kedy to medzi nami stagnuje. A takých príkladov je nespočetné množstvo. Svoje o tom vie aj Viki. Túto krásnu plavovlásku, však strácajúca sa vášeň a emočno, medzi ňou a partnerom dostalo na pokraj vyhorenia. 

"S Rišom sme mali veľmi pekný vzťah. Patril do kategórie starostlivých mužov, bol presne taký ten typ, ktorý vám kamošky závidia. Varil, staral sa o mňa, pomáhal mi v domácnosti. A to bez toho, že by som ho o to prosila, bola to jeho prirodzená súčasť. Robil to z vlastného presvedčenia. Naozaj nám to všetko, medzi nami klapalo. Až prišiel akýsi zlom."

Neprehliadnite: Ženy, ktoré najčastejšie zvádzajú ženatých chlapov majú jedno spoločné. Nejde pritom o žiadne šupy

"Oslavovali sme 5. výročie a ja som si uvedomila, že hoci máme materiálne všetko, nejako emočne sa jeden druhému vzďaľujeme. Áno, stále sa staral, robil veci aby ma potešil, ale vášeň a túžba medzi nami sa vytratila. Stali sme sa dobrými kamošmi, ktorí si skvele rozumejú, ale nič viac. Neotvárali sme tému detí, budúcnosti. Ani jeden z nás to neurobil. Stále sme sa cyklili v tom našom malom mikro svete, no neposúvali sme ho ďalej."

Dospela som do štádia, kedy som sa cítila maximálne frustrovaná, zo seba aj všetkého okolo mňa

Viki dospela do štádia, kedy sa cítila absolútne frustrovaná. Nič ju netešilo, nič sa jej nechcelo, najradšej by len celé dni ležala doma a nič nerobila. "Dostala som sa do štádia, kedy ma prestala napĺňať práca, to čo sme mali doma, skrátka dnes už viem, že to bol typický príklad vyhorenia. A trvalo to niekoľko mesiacov." Rišo si to zo začiatku nevšímal, či skôr tomu nevenoval pozornosť. Každý predsa môže mať náročnejšie obdobie. No raz večer, z ničoho nič, sa Viki spýtal, či si nezaložia rodinu.

Prečítajte si: 5 základných P dnešných mužov: Ktoré potreby musia mať vždy naplnené?

"Nie, nechcela som deti v danom momente, ani sa vydávať, no bolo to niečo, čo mi opäť vyčarovalo úsmev na tvári. Zrazu som mala pocit, že po mne stále túži, že ma potrebuje, že ma možno časom bude potrebovať niekto iný. Ono pocit dôležitosti a viera v seba samého je vo vzťahu veľmi dôležitá. A ak ju strácate, hoci aj pri tom najlepšom mužovi na svete, je to problém."

- Najčítanejšie -