Presunúť na hlavný obsah

Ideálni muži na dlhodobý vzťah: Nie je to len otázka znamenia

Partnerské vzťahy

Rôzne ženy majú od mužov rôzne očakávania. Ak však túžite po mužovi, s ktorým môžete stráviť celý život, mali by ste si na ňom všímať niekoľko základných vecí. Odborníci sa zhodujú, že ak ich spĺňa, je to dobrá devíza vášho spoločného fungovania.

Očakávania mužov a žien sa zväčša najmä, čo sa týka dlhodobej budúcnosti líšia. A je to úplne prirodzené a normálne. Netreba za tým hľadať nič zložité.  Avšak, ak túžite po mužovi, ktorý s vami bude dlhšie ako len jedno leto, treba si všímať niektoré jeho vlastnosti a povahové črty. Odborníci v tom majú jasno a prezrádzajú, čo si treba všímať.

1. Vnímanie balancu medzi dávaním a braním

Toto je veľmi dôležité. Ak chcete vo vzťahu harmóniu, základom všetkého je balance mezi dávaním a prijímaním. Týka sa to emócii, dotykov, prejavov lásky, ale aj sasmotného fungovania a zabezpečovania chodu domácnosti.

Neprehliadnite: Z ničoho nič sa môj muž dostal k peniazom a potom sa náhle zmenil: Takto to poznačilo dodnes naše manželstvo

"Pokiaľ jedna strana dáva až príliš veľa a druhá zase primálo, vzťah je zväčša predurčený na zánik. To je absolútne prirodzené. Treba si vo všetkom však nájsť tú spomínanú rovnováhu," vysvetľuje Mgr. Emil Konroč, psychológ. Ak to muž dokáže, môžete si byť istá, že to medzi vami bude fungovať. 

2. Autentická komunikácia

Komunikácia a otvorenosť sú vo vzťahu absolútna nevyhnutnosť. Chlapi väčšinou nie sú tí, ktorí chcú o problémoch nahlas hovoriť, mnohokrát sa uzatvárajú do seba. V tomto prípade je to na nás, aby sme ich k tomu tak trochu povzbudili.

"Muži dokážu hovoriť, o tom, čo cítia, len ich k tomu treba navádzať a podporovať ich v tom. Keď navnímate navzájom svoj osobný, spoločný jazyk lásky, prinesie to obojstrannú spokojnosť. To je záruka toho, že všetky potreby budete mať splnené."

3. Umenie prirodzenej slobody bez obmedzení

Pokiaľ vám chlap po vašom boku necháva možnosť realizovať sa v tom, čo vám robí radosť, neobmedzuje vás vo vašich koníčkoch, záľubách, je to na nezaplatenie. Rovnako by ste sa však k nemu mali správať aj vy.

Prečítajte si: Bola to láska ako z rozprávky. Až do momentu, kým sme spolu nezačali bývať

"Ideálny model, aby to fungovalo, je dohodnúť si jeden či dva večery, ktoré budete tráviť každý tak, ako chcete a neobmedzovať sa v tom." Skutočne sú sloboda, komunikácia a prejavy náklonnosti, vo zväzku nevyhnutnosťou. Najmä po rokoch oceníte, ak to tak medzi vami od začiatku funguje. 

Sú podľa Vás, tieto aspekty, devízou dobrého muža?

spolu hlasovalo 199 ľudí

Nie
43

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe