Presunúť na hlavný obsah

Muži a city: To, že s nami o nich nehovoria je pre vzťah reálnou hrozbou

Partnerské vzťahy

Vzťahový coach radí, prečo je práve túto tému dobré implementovať do bežných, každodenných rozhovorov. Ak chcete byť skutočne v harmonickom zväzku je to priam nevyhnnutné.

Len ak naša polovička vie ako sa cítime, čo prežívame, dokáže nám byť skutočnou oporou a ozajstným partnerom

Muži vo všeobecnosti neradi hovoria o citoch. Je to pre nich téma, ktorou sa nechcú zaoberať, lebo je komplikovaná. Neradi analyzujú, rozpitvávajú, vŕtajú sa vo veciach. Sú oveľa viac pragmatickí, uprednostňujú racionálny pohľad na veci a v tomto smere, si radšej držia odstup. A je to úplne prirodzené, v podstate podmienené evolúciou.

Prečítajte si: Podviedla som svojho partnera. O to horšie bolo jeho zistenie s kým

No doba sa mení, vzťahy sa v dnešnej dobe stávajú komplikovanejšími, preto je dôležité aj o citoch hovoriť. Nahlas, s rozvahou a bezpodmienečne prejaviť, to čo sa v nás odohráva. Ak sa to nedeje dlhšie obdobie, prípade roky, máme problém. Odborníci hovoria o reálnom ohrození vzťahových väzieb.

"Viem, že mužom sa veľmi o citoch hovoriť nechce. Sám som s tým kedysi, mal problém. No je to nesmierne dôležité. Len ak naša polovička vie ako sa cítime, čo prežívame, dokáže nám byť skutočnou oporou a skutočným partnerom. Lebo každý občas potrebuje povzbudiť, podržať a podať pomocnú ruku. Hoci muži si to neradi pripúšťajú, vysvetľuje Mgr. Marek Taraba, psychológ a vzťahový coach.

Dokážete takýmto spôsobom predísť nevere, sklamaniam, zbytočným hádkam, či pochybnostiam

 

"Mnohí to považujú za vlastné zlyhanie, či slabosť. No slabosť je, ak o emóciách nedokážeme hovoriť. Na to by mal myslieť každý jeden chlap, pre ktorého to predstavuje nejakú pomyselnú komplikáciu."

Neprehliadnite: Z ničoho nič sa môj muž dostal k peniazom a potom sa náhle zmenil: Takto to poznačilo dodnes naše manželstvo

Komunikácia o citoch je vo zväzku, ak na ňom chceme pracovať, prioritou číslo jeden. Dokážete takýmto spôsobom predísť nevere, sklamaniam, zbytočným hádkam, či pochybnostiam. Vedieť, čo druhý cíti je aspekt, ktorý povýši vzťah dvoch ľudí, na úplne inú úroveň. Budujete si takto dôveru, vieru jeden v druhého, rešpekt, určujete si hranice a zároveň sa učíte vzájomnému porozumeniu. A to je predsa podstata akéhokoľvek vzťahu, no nie?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe