Presunúť na hlavný obsah

Rozprúďte vášeň v posteli akoby ste mali opäť 20. Stačia vám len tieto triky!

Partnerské vzťahy

Čím sme spolu dlhšie, tým viac sa stáva sex stereotypnejším. Čo sa s tým dá robiť?

Rýchlovky ako nepísané pravidlo

Po rokoch vzťahu sa stávajú rutinnými aj tie veci, ktoré nám kedysi spôsobovali najväčšiu rozkoš. Platí to najmä pri milostných hrátkach, ktoré začínali v okamihu, keď ste prekročili dvere spálne. Pred zaspávaním sa vo väčšine prípadov spustil reflex, ktorý signalizoval pohlavný styk či inú formu sexu. Teraz, s odstupom času je to však najväčší zabiják vášne. 

Ak chcete mať aktívny sexuálny život tak, ako kedysi, je nutné, aby ste svojho partnera neustále prekvapovali. Pozor, nielen jeho, ale aj seba. Pokiaľ sa totiž vy nebudete v danej pozícii cítiť komfortne, vaša polovička to vycíti - a to najmä v prípade, že ste spolu už dlhší čas. Sexuológovia v tomto prípade skôr radia prekvapovať partnera nečakaným milovaním, než siahať automaticky po rolách, ktoré vám nemusia byť blízke. Neviažte sex len na spálňu a na určitý čas. Snažte sa skôr zviesť na vlne momentu, ktorý vám ponúka príležitosť. 

„Skúšali sme všetko. Všetky možné polohy, triky, kostýmy, no nič nepomáhalo. Nakoniec som dostala úplnú averziu voči sexu v spálni a pred milovaním som sa tvárila, akoby som najviac trpela,'' prezradila Dana. Nakoniec to už jej priateľ nemohol vydržať a oznámil jej, že s ňou bude spávať všade, len nie v spálni. „Zrazu sme mali sex v kuchyni, v sprche, dokonca raz aj vo výťahu. Cítila som úplný refresh,'' dodala.

Prečítajte si: Odmieta váš muž sex? Dôvodov môže byť hneď niekoľko!

Afrodiziaká

S postupom času sa naša hormonálna výbava mení a aj keď odborníci tvrdia, že tým hneď nemusí znamenať to, že stratíme chuť na sex, faktom je, že sa naše zvieracie pudy o čosi skrotia. Aj to však dokáže viesť k rutine, ktorá sa časom zmení na stereotyp, a tak by sme z času na čas mali v sebe prebudiť vášeň. Aj keď drieme hlboko. 

Ako stvorené na to sú práve afrodiziaká, ktoré je dnes možné nájsť v akejkoľvek forme. Na trhu existuje mnoho prípravkov, ktoré vedia zvýšiť sexuálny apetít už za pár minút. Existujú však aj rôzne prírodné formy - od jedla až po nápoje. Medzi najznámejšie patrí odvar z mace peruánskej, ale aj víno, čokoláda či ustrice. Výrazne pomôcť vám môžu aj esenciálne oleje. 

Neprehliadnite: Nielen počas sexu, ale aj pred a po ňom. Aké pravidlá by v posteli mali platiť?

Zabudnite na to, čo viete

Po rokoch sme si stopercentne istí o tom, že o svojom partnerovi vieme všetko. To, čo má najradšej, to akým spôsobom ho vieme uspokojiť a to, čo naňho najlepšie zaberá. Práve preto je po dlhých rokoch čas vybočiť zo zaužívanej cesty a vyskúšať niečo nové. Už žiadne výhovorky! V dlhoročnom vzťahu sa nemusíte báť toho, čo si o vás vaša polovička pomyslí - jednoducho experimentujte a vyberte sa cestami, o akých ste sa ani nerozprávali. Či sa to týka orálneho sexu, polôh alebo pomôcok, jednoducho skúšajte a blbnite. Akoby ste mali opäť 20 - akurát s rozdielom, že tentokrát sa nemusíte báť toho, ako to zoberie.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe