Presunúť na hlavný obsah

Manželstvo dokáže udržať pokope táto jednoduchá vec: Muži sa zhodli, že na tomto to celé stojí

Partnerské vzťahy

Ak si chcete muža udržať pri sebe, podľa samotných chlapov je to veľmi jednoduché. Stačí sa držať jednej zásady. Nám prezradili, o čo ide. A naozaj sa na tom jednoznačne zhodli viacerí.

Udržať dobre fungujúci vzťah, dá naozaj zabrať. Chce to čas, ktorý do neho investujete, veľa emócií, lásky, porozumenia, dobrého sexu a poslednej veci, ktorá všetko stmelí. Je to komunikácia. Jednoduchý aspekt, na ktorý však mnohokrát zabúdame, no je skutočne akýmsi lepidlom, v každej fáze vzťahu. A priznali to samotní muži, ktorí sa na tom zhodujú. 

Rovnako ako dobrý sex je podstatná aj komunikácia

"Som ženatý 12 rokov, so ženou sme sa brali, keď sme mali osemnásť. Samozrejme, prešli sme si rôznymi fázami vo vzťahu, mali sme horšie aj lepšie dni, ale to čo nás vždy držalo spolu nebol len dobrý sex, ale otvorená komunikácia. Hoci my muži nie sme v tomto ideálnym príkladom, potrebujeme o veciach hovoriť. A je fajn, keď nás žena k tomu tak trochu postrčí." (Leon, 30)

Neprehliadnite: Bol som svojej žene neverný a neľutujem to: Muži to berú ako prirodzenú súčasť života

My muži sme v tomto takí jednoduchší, ale naozaj nám to vždy padne dobre

"Presne na tomto stroskotalo moje prvé manželstvo. So ženou sme sa takmer nerozprávali. Ani o tých dobrých a príjemných veciach, tobôž nie o tých horších. Podľa mňa je dôležité baviť sa rovnako ako o deťoch aj o sexe, túžbach, predstavách, vízii budúcnosti. My muži sme v tomto takí jednoduchší, ale naozaj nám takéto rozhovory padnú dobre. Za mňa je to aj prejav náklonnosti a lásky z tej druhej strany. S mojou súčasnou ženou sa snažíme o zásadných veciach diskutovať a veľmi to náš vzťah posilnilo." (Vojtech, 39)

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Bojujem s výčitkami svedomia. Ocitla som sa v roli milenky, no odmietam sa toho vzdať

Snažíme svoje problémy riešiť vo vnútri, čo v nás vyvoláva vnútorný stres a tlak

"Moja žena sa vždy smeje, že to ak spolu hovoríme o problémoch, má vplyv aj na môj výkon v spálni (smiech). Ale nie, teraz vážne. Zväčša sa my chlapi, snažíme svoje problémy riešiť vo vnútri, čo v nás vyvoláva vnútorný stres a tlak, ktorý si spôsobujeme sami. No a to potom prenášame aj domov a podpisuje sa to na našich vzťahoch. Takže ak môžem hovoriť za seba a radím to aj každému chlapovi, bavte sa so svojou ženou. Má to veľký vplyv na všetky veci okolo."

Máte pocit, že sa svojmu partnerovi venujete dostatočne aj vrámci komunikácie?

spolu hlasovalo 428 ľudí

Nie
125

- Najčítanejšie -