Presunúť na hlavný obsah

Náš sexuálny život sa dostal do bodu mrazu: 3 tipy ako opäť vnesiete vášeň do spálne aj dlhoročného vzťahu

Partnerské vzťahy

Hoci väčšinou každý vzťah prechádza krízou a po rokoch sa stáva, že vášeň zo spálne vyprchá, nemusí to byť pravidlo. Pozrite sa spolu s nami, čo je podľa odborníka kľúčové, ak to nastane.

Áno, je pravda, že udržať iskru vo vzťahu, môže byť po rokoch náročnejšie a naozaj to tak aj je. Je rozdiel, či s niekým randíte pol roka, alebo ste manželmi desať a máte k tomu dve, či tri ratolesti. Nie je to už také jednoduché ako kedysi. A rovnako ako si musíte vedieť nájsť čas jeden na druhého, musíte si ho nájsť aj na intimitu v spálni.

Čítajte tiež: Tieto znamenia patria medzi najvášnivejšie v spálni: S týmito mužmi sa rozhodne nudiť nebudete

Sex je skrátka pre dobre fungujúci vzťah nevyhnutnosť. Zhodujú sa v tom aj odborníci, podľa ktorých je dobré osvojiť si tri body a držať sa ich. Potom sa vyhnete vyhoreniu vo vzťahu, možnej nevere i tomu, že by ste jeden po druhom prestali túžiť.

1. Pravidelnosť

Sex je dôležité mať pravidelne. Vzbudzuje túžbu, vášeň, potrebu toho druhého a to je mimoriadne dôležité. 

"Netvrdím, že by ste mali mať sex každý deň. Ale pre zdravý sexuálny život je ideálny model dvakrát do týždňa. Vtedy totiž aj po rokoch, udržiavate partnera akousi pomyselnou šnúrou pri sebe. Skrátka je to nejaké vodítko k vernosti. Nefunguje síce 100%, ale takú garanciu nemáte v živote v ničom. No toto vám zabezpečí, že tá túžba, ktoré je tak veľmi podstatná, len tak nevyhorí," prezrádza psychológ Mgr. Emil Lengovksy. 

2. Prekvapenia

Prekvapenia by mali byť tiež neodmysliteľnou súčasťou intímneho života. Nie je totiž nič horšie ako keď skĺznete do stereotypu. To je najväčší zabijak vášne a dokáže vzťah ukončiť, hoci by ste to možno nepredpokladali. 

"Toto je pravda. A platí to najmä pri mužoch. Mám množstvo párov, ktoré sa rozišli kvôli stereotypu v spálni. Skrátka chlap to nejako neustál. Muži potrebujú prekvapovať, objavovať, nové výzvy, dobrodružstvá a pri sexe obzvlášť. Nevadí im mať to s jednou ženou, len u nich, táto potreba musí byť naplnená."

Neprehliadnite: Tantrický sex už nie je žiadnym tajomstvom. Ako sa dopracovať k najlepšiemu orgazmu?

3. Zahodenie ostychu

S týmto problémom, bojujú väčšinou ženy, no dotýka sa najmä mužov. Aj vy pri sexe máte problém vyzliecť si vyťahané tričko, či mužovu košeľu? Z dlhodobého hľadiska je to veľký problém. Chlapi majú level intimity, totiž posunutý niekde inde. 

"Ženy by si mali uvedomiť, že chlap nerieši nejaké kilá navyše - na svojej partnerke, ktoré ona takýmto spôsobom, možno skrýva. Ak by mu to prekážalo, nie je s ňou. My muži, sme v tomto úplne jednoduchí. Ale to, čo chlap chce je mať svoju ženu celú. A nahota k tomu skrátka patrí. Uvidíte, že ak stratíte ostych, celkovo vaše prepojenie s partnerom sa zintenzívni. To je chémia a psychológia v jednom, ktorá skrátka nepustí."

Zaujímate sa o to, ako udržať iskru a vášeň v spálni?

spolu hlasovalo 158 ľudí

Nie
19

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe