Presunúť na hlavný obsah

Nemáte odvahu odviazať sa v spálni? Odborníci radia vyskúšať jednoduchý trik, ktorý vám okamžite pomôže

Sex a vzťahy

Dokáže spôsobiť ten najväčší pôžitok, ale aj stres. Záleží to od toho, ako sme pri ňom nastavené. Čo teda robiť v prípade, že sa nevieme pri sexe dostatočne uvoľniť?

Nielen pri novom partnerovi, ale aj vekom nám v posteli ubúda sebavedomie. Dôvodom je hneď niekoľko, no najčastejší je ten, že sa necítime dostatočne dobre vo svojom tele. Podľa psychológov máme pocit, že všetky ostatné ženy vyzerajú o čosi lepšie a tým pádom strácame na atraktivite. Dôležitým faktorom je často naša nedostatočná sebaláska, ktorá nás obmedzuje a nedovoľuje nám vyžiadať si to, čo nás skutočne vzrušuje a teší najviac. 

Podľa sexuológov je paradoxne čas na to, aby ste počas sexu poučili z minulosti. To istým spôsobom znamená aj to, aby ste porovnávali. „Vaša sexuálna skúsenosť s minulým partnerom môže byť skvelým vodítkom k tomu, čo dosiahnuť,'' prezrádza americký doktor Chuba s tým, že je viac potrebné sústrediť sa na svoju sexualitu než na to, ako vyzeráme.

Prečítajte si: Tantrický sex už nie je žiadnym tajomstvom. Ako sa dopracovať k najlepšiemu orgazmu?

Skvelým príkladom je aj samotné porno, ktoré váš muž pozerá. Už dávno totiž neplatí to, že ženy v ňom sú dokonalé manekýnky s obrými prsiami a dokonalou postavou, práve naopak. Čoraz viac sa vo filmoch pre dospelých objavujú ženy rôznych tvarov. Každému sa páči niečo iné, nehovoriac o tom, že muža pri tých správnych technikách dokáže vzrušiť rovnako žena, ktorá má 50 kíl, ale aj tá, ktorá má 80.

Základným bodom, aby ste si to v posteli mohli užiť, je podľa uznávaného sexuológa teda vlastné poznanie. Keď sa budete sústrediť na okamih, ktorý chcete dosiahnuť - a už ho raz pocítite, všetko ostatné pôjde bokom. „Čím viac budete vedieť o tom, čo vás vzrušuje, tým lepšie sa budete cítiť v posteli so svojím partnerom. To povedie k pozitívnejšiemu intímnemu zážitku,'' vyjadril sa odborník a dodal, že sa zbytočne zameriavame na drobné okolnosti. Vzdiaľujeme sa tým totiž od vytúženého cieľa, čo je v tomto prípade skutočne plnohodnotný sex.

„Toto nastavenie mysle nás drží uväznených v našich hlavách, čím sa odpájame od našich tiel, potencionálnych pôžitkov, ale aj od našich milencov a celého procesu milovania. Kedykoľvek máte pocit, že sa sústredite na seba, zamerajte sa radšej na pocity, ktoré cítite. Dýchyjte zhlboka a ak to je potrebné, spomaľte. Človek, ktorý sa viac sústredí na výkon, je v posteli lepší, odvážnejší a sebavedomejší,'' radí sexuológ.

Neprehliadnite: Po čom muži túžia. Veci, ktoré sú pre nich v posteli väčšinou nesplneným želaním

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe