Presunúť na hlavný obsah

Tantrický sex už nie je žiadnym tajomstvom. Ako sa dopracovať k najlepšiemu orgazmu?

Sex a vzťahy

Sexuálny styk, ktorý trvá hodiny, nie je žiadnou útopiou, práve naopak, čoraz častejším zážitkom. Ako na to?

Správna poloha

Už ste počuli o polohe Yab-Yum? Jedna z najzákladnejších pôloh milovania podľa filozofie hinduizmu spočíva v tom, že partner sedí so skríženými nohami, zatiaľ čo partnerka si obkročmo sadne do jeho lona. Nohy by mala mať obmotané okolo mužského tela a prsia pritlačené k jeho hrudníku. Odborná literatúra tvrdí, že už jednoduchým trením je možné stimulovať bod G a navodiť vzrušenie, ktoré sprevádza hlboký vaginálny orgazmus.

Takýto orgazmus je považovaný za najhlbší tantrický zážitok, ktorý môže žena pri milovaní prežiť. Aj tu však platí – neponáhľajte sa a nenúťte partnera k vyvrcholeniu. Hneď po zaujatí pozície, ktorá je mimochodom vhodná aj pre análnu penetráciu, nezabudnite zosynchronizovať s partnerom svoj dych.

Prečítajte si: Zakázané sexuálne praktiky. Ktoré sú ešte prípustné a ktoré už cez čiaru?

Dôraz na dýchanie

Alfou a omegou tantrického sexu je najmä správne dýchanie. Práve vďaka nemu je možné užívať si sex takmer v každej možnej polohe, s výhodou prežívania vzrušenia, o akom ste kedysi ani nesnívali.

Aby ste sa s partnerom zosynchronizovali v dýchaní, odporúča sa použiť  následovný postup. Obe svoje ruky dajte na svoje srdce a párkrát sa zhlboka nadýchnite. Obaja potom položte svoju pravú ruku na srdce toho druhého a ľavou zakryte ruku partnerky na svojom srdci. Vnímajte svoj dych a pomalými a hlbokými nádychmi a výdychmi ho synchronizujte so svojou partnerkou. Tento proces by mal trvať aspoň päť minút, kým sa zautomatizuje a budete si môcť užiť sex. Je vysoko pravdepodobné, že páry, ktoré toto praktizujú, dosiahnú orgazmus spoločne.

Neprehliadnite: Nielen počas sexu, ale aj pred a po ňom. Aké pravidlá by v posteli mali platiť?

Jóga a sviečky

Vedeli ste, že akákoľvek aktivita, ktorá vám pomôže uvoľniť sa, zabezpečuje hneď o čosi kvalitnejší sex? Dajte si však pozor, nejedná sa o činnosti, ktoré vás fyzicky alebo psychicky vyčerpajú. Práve preto sa najčastejšie odporúča jóga, ktorá dokáže stimulovať vaše zmysly a myseľ. To je pre tantrický sex jednou z hlavných podmienok. Aj keď totiž zameriava na blaho a fyzickú rozkoš toho druhého partnera, je mimoriadne potrebné prepojiť to so svojou mysľou.

Na dokonalom zážitku sa podpisuje aj atmosféra, a tak sa najmä pri začiatkoch odporúčajú rôzne aromatické sviečky, éterické oleje či svetlá. Práve tie totiž podnecujú naše zmýšľanie a psychickú rozkoš.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe