Presunúť na hlavný obsah

Nezáväzný sex. Čo je ešte v poriadku a čo už cez čiaru?

Sex a vzťahy

Jednorázový sex. Zažil ho takmer každý z nás - či už s cudzincom, alebo priateľom, ktorý nás priťahoval. V prípade, že sa touto voľnou cestou chystáte pokračovať, mali by ste vedieť, že aj tam platia nejaké zásady.

Jasne dohodnuté pravidlá

Nech to znie akokoľvek klišé, na to, aby ste si skutočne mohli užívať sex bez toho, aby ste nemysleli na to, či vás opačné pohlavie priťahuje viac než fyzicky, je potrebné stanoviť si pravidlá. V prípade, že ste len kamarátmi alebo známymi, mali by ste si držať primeraný kontakt. To znamená, že ak ste sa raz dohodli na tom, že budete spolu len spávať, písanie správ o tom, čo vás trápi alebo ako váš naštvala kolegyňa z práce, sú úplne mimo. Často krát nás práve takéto správy, ale aj myslenie na toho druhého človeka v čase, keď nemusíme, privádzajú do stavu zamilovanosti. Síce sa na prvý pohľad môže zdať rozprávkové (a my nevylučujeme, že sa to môže stať), oveľa väčšia pravdepodobnosť je, že sa svojmu sex-partnerovi sprotivíte a nájde si za vás náhradu. 

Tak isto by to však malo platiť aj z jeho strany - už na začiatku mu dajte vedieť, čo od neho vyžadujete a čo v žiadnom prípade neprichádza do úvahy. Vyhnete sa tým zbytočným hádkam a negatívnym emóciám, ktoré ich často sprevádzajú. 

Prečítajte si: Čo je pre mužov najnudnejšie v posteli? Prezradili sami veľmi otvorene

Pocit výnimočnosti

Bizarnosťou je, že práve aj pocit akejsi exkluzivity je dôležitým aspektom vo fyzickom vzťahu. Bez toho, aby ste vedeli, s koľkými inými ženami správa muž, ktorého ste si ''vybrali'' ako kamaráta s výhodami, by ste do takéhoto typu vzťahu vstupovať nemali už len čisto zo zdravotných dôvodov. Môžu vám hroziť pohlavné choroby, ale aj iné ťažkosti, nehovoriac o tom, že nie je zrejme nič trápnejšie než zistenie, že vaša známa je taktiež takouto zábavkou. Ak dbáte na pravidelnosť a máte potrebu mať sex na istej báze, malo by to tak byť aj z druhej strany. 

Nežnosti a dotyky

Môžete byť maznací typ, no očakávať od druhého pohlavia to, aby sa s vami maznal a mojkal bez akýchkoľvek citov, nie je príliš v poriadku. Aj keď je po sexe mimoriadne dôležité vyjadriť si náklonnosť, druhej strane to môže byť nepríjemné - a tak by ste sa predtým, než sa pritúlite k polovičke, mali uistiť, že je to z jeho strany ok. V zahraničí dokonca existuje termín Booty call, ktorý je určený práve na takéto situácie. Bez zbytočných emócií totiž nielen značí chuť na sex, ale zároveň učí dvojice aj ukončeniu bez výraznejších nežných prejavov. Štúdia z kanadskej univerzity v Ottawe dokonca dokázala, že práve takéto nezáväzné vzťahy, ktoré si vytvorili vlastný slovník plný symboliky, sú oveľa šťastnejšie a spokojnejšie - a v neposlednom rade je ich sex efektívnejší.

Neprehliadnite: S týmto znamením zažijete najlepší sex, ale možno nebudete jediná: Majú totiž najväčšie sklony k nevere

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe