Presunúť na hlavný obsah

Najčastejšie dôvody prečo muži odmietajú sex: Zbystrite pri nich pozornosť, lebo vedú k rozchodu

Partnerské vzťahy

Niekedy sa s nami muži nechcú milovať, pre nás z nepochopiteľných a nevysvetliteľných dôvodov, no pritom môže ísť o veci, ktoré sú pre nich zásadné. A vedú veľmi často k rozchodu, či problémom vo vzťahu.

To, že pohľad mužov a žien na sex sa líši, vieme všetci. Aj keď to nie je úplne bežné, stáva sa, že muži skrátka sex s nami, z nejakých dôvodov odmietajú. Hoci sa nad tým mnohokrát nezamýšľame a neriešime to, je to chyba. Pretože ide často o dôvody, ktoré vedú k nevere a následnému rozchodu. Čo teda za tým je? 

Prehnané riešenie vlastného ega

Aj vy sa občas prichytíte pri tom ako vám drahý hovorí: "Vyzleč sa, zlatko," no vaša odpoveď je rázne nie? Chyba. Ak to robíte, lebo nie ste spokojná s vlastným telom, figúrou, veľmi rýchlo riešte tento problém. Lebo o chvíľu, budete mať aj jeden navyše.

"Nie je nič horšie ak sa žena pri sexe odmieta vyzliecť. Nechápem na čo riešite, či máte päť kíl naviac alebo nie. Ak by nám to prekážalo, zrejme s vami nie sme. Pre mňa je normálne frustrujúce, ak sa žena nechce vyzliecť. Začínam vtedy pochybovať o sebe a verte, že to vnímame ako naše zlyhanie."

Neprehliadnite: Bol som svojej žene neverný a neľutujem to: Muži to berú ako prirodzenú súčasť života

"Ak to trvá dlhšie obdobie, u mňa to znižuje chuť na samotný sex a postupom času to skrátka vzdám aj vrámci vzťahu. Priznávam, niekoľkokrát to bol už dôvod rozchodu. Pre niekoho povrchné, pre mňa určite nie. Neriešte ego a seba, ale riešte nás." (Tomáš, 34)

Strata záujmu 

Ruku na srdce. Často to v sexuálnom živote, stojí celé na mužovi. On je ten, ktorý sa tekéhoto kontaktu dožaduje, chýba mu intimita a celkovo je u chlapov väčší pud túžby po intimite. No občas sa dostávame na hranu, kedy žena neustále hľadá dôvody, prečo nie a muža to prestane baviť. 

"Odmietanie je naozaj z môjho pohľadu otrasné. Predstavte si to v opačnom garde. Po niekom túžite, chcete sa s ním zblížiť a on stále hľadá výhovorky, prečo nie. Je úplne prirodzená reakcia, ak to človeka prestane baviť a začne to riešiť únikom. Lebo takýto vzťah je podľa mňa skrátka a dobre predurčený na zánik. Ak niekoho nezaujímam, nezaujímaju ho moje potreby, akú to má budúcnoť?" (Félix, 31)

Tlak a stres

Sexuálne správanie sa krátka mení a treba mu venovať pozornosť. Okrem iného, veľmi dôležitú úlohu zohráva aj stres. Je jedno či pracovný, rodinný, na intimite sa podpíše. A ak tomu nevenujete dostatok pozornosti, opäť máte problém na stole. 

"Najhoršie je ak má človek toho veľa v práci, neustále na vás idú tlaky z okolia a ani doma si nemôžete vydýchnuť, lebo je to vlastne to isté. Verte, že pri tomto, libido skrátka klesá. Naozaj, žiť v nonstop stresovom móde, nie je pre každého. A ak sa to prenáša aj do spálne, rozchod je určite jednoduchšia cesta. A tú my muži volíme oveľa radšej." (Patrik, 29)

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Bojujem s výčitkami svedomia. Ocitla som sa v roli milenky, no odmietam sa toho vzdať

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe