Presunúť na hlavný obsah

Do akej miery sa k svojmu partnerovi hodíte? Vedci prišli s unikátnou kalkulačkou

Partnerské vzťahy

Niekedy stretneme človeka, ktorý nás perfektne dopĺňa, no napriek tomu náš vzťah stroskotá. Aby sme tomuto predišli, existuje krátky text, ktorý zostavili odborníci. Ten vám pomôže určiť, či po vašom boku stojí ten pravý.

Chémia je nepochybne prvou esenciou, ktorá je potrebná pri budovaní vzťahu. Bez toho, aby nás daný človek priťahoval, nie je možné stavať na základoch a vytvárať si rovnocenné partnerstvo, kde bude jeden druhého rovnako rešpektovať. 

Napriek tomu vzájomná príťažlivosť nie je ani zďaleka najdôležitejšou vecou, na ktorú by sa mali partneri viazať. Mnoho vzťahov vzniká práve na základe prvotného impulzu, ktorý však nerozvíjajú ďalej - a už o pár mesiacov na to nastupujú prvé problémy a kríza. Nie je žiadnou výnimkou, že takto končia aj dlhoročné vzťahy či dokonca manželstvá. Čoraz častejším odôvodnením pri rozchode - a to nie len vo svete šoubiznisu, je veta nerozumeli sme si, mali sme rozdielne záujmy. 

Prečítajte si: Manželstvo dokáže udržať pokope táto jednoduchá vec: Muži sa zhodli, že na tomto to celé stojí

Kto v skutočnosti sme 

Ako je možné, že ľudia nie sú schopní za ten čas, ktorí trávia spolu, zistiť, akými v skutočnosti sú a čo ich baví? Odborníci v tom majú jasno. Môže za to najmä naša snaha predstierať a ukazovať sa v čo najlepšom svetle.

„Akonáhle táto skúsenoť skončí, páry zažijú prvé hrbole na ceste. Toto je jedna z najťažších skúsenosti vo vzťahu s iným človekom. Začnete zrazu svojho partnera vidieť takého, aký v skutočnosti je a ani zďaleka nie je tým, za koho ste považovali,'' myslí si americká psychológička Jessica Hart.

V zápale toho na seba vieme často preniesť vlastnosti, ktoré v skutočnosti nemáme. Nejedná sa však len o tie, ale zároveň aj o ciele či podnety, ktoré si pripisujeme. Mnoho z nás napríklad odkladá otázky ohľadom dieťaťa s tým, že o tom momentálne nechce rozmýšľať - alebo sa s partnerom nechce pohádať. To však nie je správne, nakoľko sa táto debata nedá vymazať, len posunúť ďalej.

Neprehliadnite: Nemáte odvahu odviazať sa v spálni? Odborníci radia vyskúšať jednoduchý trik, ktorý vám okamžite pomôže

Existuje desať základných otázok, na ktoré by sme mali s partnerom odpovedať rovnako. V prípade, že odpoviete na jednu z otázok rozdielne - nič nie je stratené, no váš vzťah potrebuje reštart a určenie si priorít. Ak sa však nezhodujete vo viacerých, máme pre vás zlú správu. Je vysoko pravdepodobné, že váš vzťah dlho trvať nebude. 

Každá otázka sa hodnotí 10%, na to, aby ste uspeli, je potrebných minimálne 80%.

Chcem spečatiť svoju lásku manželstvom?

Súhlasím s predmanželskou zmluvou?

Chcem mať do 10-tich rokov deti?

Predstavujem si veľkú alebo malú rodinu? 

Na akom mieste si viete predstaviť svoj život?

Páči sa vám kariérne smerovanie svojho partnera?

Viete si predstaviť tráviť čas v týždni aj bez seba?

Ste spoločenskí alebo skôr uzavretí?

Aká je vaša životná priorita?

Viete si predstaviť samostatný život tvorený len vami?

Mohlo by vás zaujímať: Ženská krása je pominuteľná: Môžete byť aj dokonalá, no muži prezradili, čo ich dokáže najviac z toho odradiť

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe