Presunúť na hlavný obsah

Emily Ratajkowski sa stala mamičkou. Jej bábätko si môže vybrať, akým pohlavím chce byť

Zahraničné celebrity

Jedna z najvyhľadávanejších modeliek sveta Emily Ratajkowski sa stala pred týždňom prvýkrát mamičkou.

To, že nosí pod srdcom dieťatko, oznámila modelka Emily Ratajkowski naozaj pompézne - koniec koncov tak, ako sú na to pri nej fanúšikovia zvyknutí. V spolupráci s magazínom Vogue totiž nafotila niekoľko digitálnych animácií, v ktorých si hladkala už vypuklé bruško a tým pádom prezradila, že sa čoskoro stane mamou.

Už vtedy sa však pripravila na najčastejšiu otázku, s ktorou sa stretávajú všetky budúce mamičky. Na rozdiel od nich však Emily mala v otázke rodu svojho dieťaťa jasno. „Keď s manželom povieme, že som tehotná, hneď ako nám zagratulujú je otázka - a čo by ste chceli aby to bolo?'' priznala v rozhovore Emily a dodala, že nad touto otázkou sa spolu so svojím manželom Sebastianom Bearom dlho zamýšľali. „Vtedy odpovieme, že pohlavie nebudeme vedieť až kým naše dieťa nedovŕši 18 rokov a nepovie nám to samo,'' prezradila ďalej modelka. Aj keď sa to mohlo zdať ako vtip, faktom je, že to dvojica myslí vážne - a dbá na to, aby sa ich spoločný potomok cítil čo najlepšie. 

Prečítajte si: Gigi Hadid šokovala fanúšikov. Porodiť sa rozhodla totiž doma bez pomoci doktora

Berie ohľad na budúcnosť

Tento názor sa však nie stále stretáva s pochopením a Emily priznala, že ani jej najbližšie okolie to zo začiatku nebralo príliš vážne. Ona si však s manželom stojí za svojim. „Na našom postoji je niečo pravdivé. Naznačuje možnosti, ktoré sú oveľa zložitejšie ako akékoľvek pohlavné orgány, s ktorými by sa naše dieťa mohlo narodiť. Pravdou je, že nemáme potuchy kto mi rastie v brušku,'' vysvetlila svoj postoj pre Vogue Emily. 

8.marca sa pochválila krásnym snímkom na sociálnej siete, na ktorom už drží svoje vysnívané bábätko. 29-ročná modelka síce prezradila meno, no podľa jej názoru bábätko nemá žiadne pohlavie. Zatiaľ. 

„Sylvester Apollo Bear sa pripojil na našu životnú cestu. Tajne prišiel na svet 8.marca 2021 v jedno z najviac surreálnych, krásnych a láskou plných rán v mojom živote,'' napísala k fotke, na ktorej dojčí svoje bábätko Emily. Aj keď meno naznačuje, že sa jedná pravdepodobne o chlapčeka, modelka odmieta akékoľvek rodové stereotypy. Chce ho vychovávať v neutrálnom duchu, čo má svoje odôvodnenie.

„Nepáči sa mi, že vnucujeme rodovo založené predsudky ľuďom, nieto ešte deťom. Chcem byť rodičom, ktorý dovolí svojmu dieťaťu ukázať sa kým je. A napriek tomu si uvedomujem, že aj keď dúfam, že sa moje dieťa dokáže určiť kam v tomto svete patrí, bude bez ohľadu na to čeliť nepopierateľným obmedzeniam a konštrukciám pohlavia pred tým ako sa narodí či naučí hovoriť.“

Neprehliadnite: Svoju manželku si vysníval. Jeden z najsexi mužov sveta priznal, že celý život túžil len po jednej žene