Presunúť na hlavný obsah

Summer body: Ak máte typ postavy hruška, či jablko, tieto cviky s vlastnou váhou sú pre vás najideálnejšie

Fitness

Toto cvičenie je skvelé, ak sa v typológii postáv, radíte medzi hrušku, či jablko. V priebehu pár týždňov, dokážete vďaka nemu na sebe urobiť skutočne veľké zmeny. Štíhlejšie brucho, či stehná sú samozrejmosťou.

Áno vieme, každá postava má svoje špecifiká a fungujú pri jej formovaní iné aspekty. Pozrite sa spolu s nami, ktoré cviky sú najúčinnejšie ak máte typ postavy hruška alebo jablko, teda tie, ktoré patria medzi najčastejšie a najproblematickejšie zároveň.

Hruška

Do tejto skupiny patria ženy, ktoré majú skutočne útle ramená, menšie prsia, no o niečo väčší zadok a stehná. Zatiaľ čo v spodných partiách potrebujú tuk eliminovať, v hornej oblasti by ho potrebovali dodať, aby nepôsobili tak extrémen krehko.

Neprehliadnite: Zlepšite svoj sexuálny život na počkanie: Držte sa pravidla, ktoré funguje

V ich prípade je ideálne začať kardio cvičeniami vrámi rozcvičky, kedy skvele naštartujete metabolizmus a budú sa vám oveľa ľahšie spaľovať tukové bunky. Potom by ste však mali nastúpiť na spomínané cviky s vlastnou váhou, kedy je fajn pracovať najmä s vrchnou časťou tela, aby ste spevnili svalstvo v tejto oblasti. 

Stláčanie

Spojte ruky pred svojou hruďou. Tlačte ich k sebe približne 5 sekúnd, pokým nepocítite napätie vo svaloch. Potom uvoľnite a opakujte 20x. Počas celého cvičenia, chrbát musí byť rovno.

Mostík

Ľahnite si na brucho, nohy ohnite v kolenách a chyťte si členky. Vydržte v tejto pozícii 20 sekúnd a potom urobte asi 10 sekundovú prestávku. Opakujte v štyroch sériách. Postupne čas predlžujte.

Jablko

V tomto prípade ide o oblejší tvar postavy, ktorý často vídať u žien po pôrode. Hoci ruky a nohy sú štíhle, majú veľké plné prsia, väčšie bruško, pás im akosi zaniká a často to prechádza aj do väčších bokov. Tie potrebujú celkovo spevniť. Vtedy opäť začnite aktívnym kardiom, dobrá je zumba, aerobik, beh, čokoľvek, čo od začiatku porporí proces spaľovania. A potom nastúpte na cielené cvičenie s vlastnou váhou. 

Plank

Ruky položte pod ramená, v podstate ďalej od seba. Stiahnite zadok a telo držte v jednej línii od hlavy k pätám. Stiahnite brucho a bradu nasmerujte smerom k hrudníku.

Single leg deadlift

Chrbát držte rovný a stiahnite brucho. Držte váhu rovnomerne rozloženú na nohe. Zodvihnite jednu nohu vystretú za seba, špičkou smerujúc nadol počas toho, ako sa prehýbate smerom dopredu. Nakloňte sa tak nízko, ako môžete. Ťahajte sa naspäť do stojacej polohy tak, že zapájate hamstrigy. Hlavu stále držte v neutrálnej polohe.

Cvičenie je ideálne robiť minimálne 3-4krát od týždňa, no skúste ho tiež obohatiť o jedálniček, ktorý celkovo metabolizmus naštartuje a dodá mu potrebné živiny. Zmenou životosprávy, sa totiž predsa len chudne o niečo jednoduchšie.

Toto by malo tvoriť základ vášho jedálnička

Zelenina: zelené druhy ako brokolica, šalát, špenát, kel, kapusta, batát
Ovocie: banán, melón, pomaranč, grapefruit, jablko, ananás, hrušky, papája, maliny, čučoriedky, maliny, ostružiny
Sacharidy: hnedá ryža, ovsené vločky, celozrnné potraviny, semolinové cestoviny
Proteíny: ryby, vajcia, tvaroh
Tuky: olivový olej, rybí olej, maslo, orechy, ľanové semienka, avokádo, chia semienka

Čítajte tiež: Ženy v týchto štyroch znameniach najviac milujú sex: Ide im to doslova z očí

Snažíte sa v lete, na svojej postave, pracovať o niečo viac?

spolu hlasovalo 42 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe