Presunúť na hlavný obsah

Zlepšite svoj sexuálny život na počkanie: Držte sa pravidla, ktoré funguje

Partnerské vzťahy

Pokiaľ váš sexuálny život na tom nie je aktuálne najlepšie a zo vzťahu sa vám vytratila vášeň, máme pre vás tipy ako ju do spálne opäť vrátiť. Jednoduchý trik, ktorý skrátka funguje a podľa odborníkov je tým najúčinnejším si ľahko osvojíte.

Jedna drobnosť, dokáže zásadne ovplyvniť vzťah a fungovanie v ňom

Mnoho párov sa sťažuje, že sa ich sexuálny život dostáva v určitej životnej fáze do bodu, kedy si nevedia poradiť s tým ak vrámci intimity ďalej. Jednoducho skĺznu do stereotypu a je pre nich náročné nájsť opäť cestu späť. Obnoviť totiž vášeň len tak na počaknie, nie je práve najľahšie. Samotní odborníci sa však zhodujú v tom, že dostať sa do niečoho takéhoto, je pomerne dlhá cesta, no mnohí z nás si ju nepripúšťajú a neuvedomia si tak to, do čoho sa rútia. 

"Ono to totiž začína veľmi nevinne. Upúšťate od spoločného držania sa za ruky, prestávate sa bozkávať počas dňa, napokon pri milovaní a dostanete sa do fázy, kedy je sex prioritne pudovou záležitosťou pre oboch. No ani jeden si to neprizná. Mám množstvo párov, ktoré až po niekoľkých terapiách pochopili, že toto je skutočne problém a jeho riešenie je jediné. Začať tam, kde sme kedysi zastali," vysvetľuje Mgr. Gabriela Lenovecká, psychologička. 

Neprehliadnite: Odmieta váš muž sex? Dôvodov môže byť hneď niekoľko!

"To čo vo vzťahu buduje vášeň je citová intimita A na nej treba pracovať. Začnite klasickými bozkami. Každý deň. Normálne si to pokojne vzájomne pripomínajte, ak vám to na úvod pomôže. Potrebujete to, čo pre vás bolo kedysi prirodzené, znova oživiť. Len tak môžete plnohodnotne opäť fungovať aj ako milenci. Pre samotný vzťah je toto uvedomenie si mimoriadne dôležité."

Ono budovať niečo, na čo ste roky zabúdali, môže byť opäť náročné, no pôjde to. Zamerajte sa na to, čo máte na svojom partnerovi najradšej spomeňte si, čo vás na ňom kedysi očarilo. Áno aj na tom sa dá stavať. Len musíte chcieť a pracovať na tom obaja. 

​Mohlo by vás zaujímať: Po čom muži túžia. Veci, ktoré sú pre nich v posteli väčšinou nesplneným želaním

Bozkávate sa s partnerom pravidelne?

spolu hlasovalo 367 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe