Presunúť na hlavný obsah

Veľa premýšľame o tom, čo od vzťahu očakávame, no neriešime vzťah samotný: Áno, toto je dôvod mnohých rozchodov

Partnerské vzťahy

Skutočný dôvod rozpadu mnohých zväzkov, vás zrejme prekvapí. Pretože občas stačí zmeniť úplnú maličkosť a pohľad na váš vzťah, naberie úplne iné kontúry.

To aký je váš vzťah je len odrazom vás samých a toho, čo prežívate

Krízy vo vzťahoch majú jedno spoločné. Väčšinou sa prejavia v najväčšom meradle v situáciách, kedy sme na ne najmenej pripravení. A vtedy mávajú aj najnáročnejší priebeh. Čo však za ich podstatou stojí a dokážeme sa im vôbec vyhnúť? 

"My sme s manželkou prekonávali krízu krátko po narodení dcéry. Ona sa prioritne venovala len jej a ja som mal pocit, že som tlačný niekde do úzadia a vôbec sa o mňa nezaujíma. Premýšľal som o tom, kam sa posúvame, kam ako rodina smerujeme, čo od nášho vzťahu očakávam, no nikdy som jej to nepovedal. Ani ona to so mnou neriešila. Trvalo to viac ako rok, kedy sme sa neustále hádali, urážali, až sme sa napokon rozviedli." (Ján, 31)

Neprehliadnite: Odmieta váš muž sex? Dôvodov môže byť hneď niekoľko!

"My so ženou sme nikdy neriešili náš vzťah vo dvojici. Všetky naše problémy dokonale ovládali jej kamošky, no so mnou sa o tom baviť odmietala. Vraj nemáme o čom. A tak to aj skončilo. Po 7 rokoch vzťahu, sme každý išli vlastnou cestou." (Denis, 35)

Toto je len zlomok pohľadov mužov na vec a toho, ako prekážky, ktoré naše vzťahy sprevádzajú, vnímajú oni. Mnohokrát totiž riešime a premýšľame o problémoch v našom vzťahu, rozoberáme  ho s ostatnými, máme pocit, že ho riešime, no v skutočnosti sa len strácame a zabúdame na riešenie samotnej podstaty. 

"Toto je problém, ktorý vídam denne. Mnoho párov rieši všetko okolo, no nerieši vzťah samotný. Vymenúvajú všetko zlé, snažia sa pomenovať problémy, odhaliť ich, ale k riešeniam sa nie že ani len nepribližujú, oni ich ani nehľadajú. Na to mám jednu univerzálnu radu a to ja mám teda teóriu, že väčšina univerzálnych rád nefunguje. No toto je výnimka. Prestaňte premýšľať o veciach, ktoré chcete zmeniť a zmeňte ich. Začnite od seba."

Mohlo by vás zaujímať: Po čom muži túžia. Veci, ktoré sú pre nich v posteli väčšinou nesplneným želaním

"Od toho, prečo ste nešťastný a snažte sa to šťastie nájsť. Hovorte otvorene s partnerom o tom, čo vás trápi. Prestaňte mať v hlave vety typu, veď si to domyslí. Nie je to tak. Jediný, kto dokáže zmeniť čokoľvek okolo vás, ste vy sami, nikto iný to za vás neurobí. Nemajte očakávania, ale robte niečo k ich naplneniu. Ak to neurobíte, je veľká pravdepodobnosť, že váš zväzok skončí rozpadom. Lebo z dlhodobého hľadiska, ide o neudržateľný model."

Môže byť podľa Vás, slabá komunikácia vo vzťahu, zodpovedná za jeho rozpad?

spolu hlasovalo 248 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe