Presunúť na hlavný obsah

Ideálny počet sexuálnych partnerov. Koľko by ste ich za život mali vystriedať?

Sex a vzťahy

Mať skúsenosti, no zároveň nebyť promiskuitný. Kde je zlatá, stredná cesta, ktorá potencionálneho partnera nevyľaká?

Ešte v puberte si zvykol každý z nás pridávať zásluhy na tom, koľko partnerov vystriedal. Zaujímavé je, že vekom máme presne opačnú tendenciu - a to uberať z počtu. So všetkými aférkami sa podľa prieskumov prizná len polovica ľudí, pričom tá druhá predstiera zabudnutie alebo sa tejto téme jednoducho vyhýba. 

Prečítajte si: Nezáväzný sex. Čo je ešte v poriadku a čo už cez čiaru?

Dojem vs skúsenosti 

Napriek tomu, že vyšší počet sexuálnych partnerov je priamo úmerný viacerým skúsenostiam, faktom je, že nás podľa odborníkov príliš vysoký počet odrádza. Potencionálna polovička môže mať všetko, po čom vaše srdce ráči - no ak sa v jej posteli vystriedalo niekoľko desiatok ľudí, niečo nie je v poriadku. 

Experti tvrdia, že bez ohľadu na pohlavie, sme ochotní tolerovať maximálne 12 sexuálnych partnerov. Zatiaľ čo niektoré prieskumy ukázali, že u väčšiny žien býva pri mužskom pohlaví tolerované aj číslo 15, ženy obstáli o čosi horšie - už 10 je pre opačné pohlavie viac odpudzujúce než príťažlivé. Niekde v podvedomí totiž máme zakorenené, že partner by mal byť niekto, o koho sa nikým nedelíme. Minulosť, ktorá so sebou nesie obrovské číslo, tak nie je žiadnym plusovým bodom, ako si mnohí myslia. 

Je však na mieste povedať, že toto číslo je možné brať do úvahy len s vekom. Ak má za sebou 20-ročný chlapec desiatky dievčat, je vysoko nepravdepodobné, že z jedného dňa na druhý pri tomto čísle skončí. Naopak, ak je číslo vyššie u 35-ročného muža, dalo by sa povedať, že jednoducho ešte nenašiel tú pravú. Všetko sú to okolnosti, ktoré berie do úvahy opačné pohlavie. 

Mohlo by vás zaujímať: Po čom muži túžia. Veci, ktoré sú pre nich v posteli väčšinou nesplneným želaním

Ideálne číslo 

Psychológovia a sexuológovia prišli s ideálnym číslom, ktoré by vo vzťahu nemalo spôsobovať žiadne problémy. Podľa ich prieskumov sú čísla 7-8 úplne neutrálne a tým pádom pre druhé pohlavie aj príťažlivé. Naopak, príliš nízky počet sexuálnych partnerov neznačí nič dobré. 

„Potencionálny partner má pri človeku, ktorý mal len dvoch troch sexuálnych partnerov pocit, že sa jedná o neskúseného človeka. Na takejto veci dokáže skutočne pohorieť nielen sexuálny život, ale aj vzťah,'' uvádza portál Superdrug Online.

Neprehliadnite: Odmieta váš muž sex? Dôvodov môže byť hneď niekoľko!

- Najčítanejšie -