Presunúť na hlavný obsah

Títo muži prežívajú po 30-tke najčastejšie druhú pubertu: Pozrite sa na to, v akom znamení sa narodil

Zábava

Niektorí muži po 30-tke prechádzajú určitým zlomovým okamihom. Odborníci to nazývajú aj druhou pubertou. No a znamenie, v ktorom sa narodil ten váš, dokáže prezradiť, či sa to týka aj jeho. Tak čo, ideme na to?

Odrazu sa cítia, že majú pristrihnuté krídla a s touto myšlienkou sa im ťažko zmieruje

Hovorí sa, že muži majú počas života minimálne dve puberty. Tá druhá prichádza najmä v produktívnom veku okolo tridsiatky, prípadne po nej. Väčšinou sa to deje v čase, keď už je chlap ženatý a má deti. Dokonca samotní psychológovia, vedia toto časové rozmedzie celkom presne definovať. 

"Naozaj je pravda, že väčšina mužov zažíva také zlomové, osobnostné momenty po tom, čo sa oženia a stanú sa otcami. Zvyšuje sa miera požiadaviek na ich osobu vo všetkých smeroch a oni si to veľmi dobre uvedomujú. Zároveň si chcú zachovať aj svoju mladosť, slobodu a to sa v nich vnútorne bije. Preto mnohokrát podnikajú neuvážené kroky a robia rozhodnutia, nad ktorými sa sami neskôr pozastavujú. Toto sa deje zväčša 5-6 rokov od tých najdôležitejších záväzkov," vysvetľuje Mgr. Erik Klement, psychológ.

Neprehliadnite: Rande naslepo som odsudzovala. Až do momentu, kým mi nepomohlo nájsť toho pravého

Predsa len však určité znamenia majú väčšie tendencie k tomu, sa takýmto smerom uberať. Najčastejšie hovoríme o Vodnároch, Býkoch a Blížencoch. Súvisí to aj s ich povahou a charakterom, keďže títo muži o sebe pravidelne pochybujú a ich sebavedomie nie je príliš veľké.

Z tejto osobnostnej neistoty potom pramení aj túžba, po väčšej slobode a rozlete. Odrazu sa cítia, že majú pristrihnuté krídla a s touto myšlienkou sa im ťažko zmieruje. 

Samozrejme každý jedinec sa s tým vyrovnáva po svojom. Neznamená to automaticky, že takýto chlap je neverný. Niekto si kúpi motorku, iný auto, ďalší si sebavedomie zvyšuje flirtovaním, či makaním na sebe. To čo však daný typ mužov spája je túžba po obdive. To je to, čo im chýba a čo sa snažia takýmto spôsobom získať späť. 

Prečítajte si: Zamilovala som sa do skvelého muža. Nakoniec vysvitlo, že som bola milenkou jeho otca

No a ak tento faktor nie je ani časom naplnený, prejavuje sa u nich pocit frustrácie a úzkosti. Čo je však úplne prirodzené. Ak však máte partnera v tomto znamení po svojom boku, už teraz viete, že je fajn si všímať tieto veci. Možno tak dokážete mnohým vzťahovým problémom, napokon ľahko predísť. Za pozornosť to stojí, no nie?

Mávajú podľa Vás, muži po 30 - tke druhú pubertu?

spolu hlasovalo 268 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe