Presunúť na hlavný obsah

Tri typy klamajúcich manželov: Máte ho doma aj vy?

Partnerské vzťahy

Muži, ktorí vo vzťahu klamú, majú jedno spoločné. A práve to ich dokáže prezradiť. Odhaľte spolu s nami, či máte niekoho takého po svojom boku.

Pre vzťah nie je nič horšie ak fungujeme na neúprimnosti. Čestnosť je niečo, čo totiž zväzok posúva ďalej, naopak klamstvo nás zvádza na cestu rozchodu. Áno, počítajú sa aj drobné lži, ktoré považujeme za nevinné. Pokiaľ sa bavíme o mužoch, dokážeme indentifikovať tri základné typy nečestného správania. 

1. Klamár od narodenia

Toto je typ chlapa, ktorý klame neprestajne o bezvýznamných veciach. Vymýšľa si príhody zo svojej minulosti, ktoré s realitou nemajú nič spoločné. Jeho drobné klamstvá, zväčša nie je problém odhaliť, stačia jednoduché kontrolné otázky. Prezieravosť nie je totiž niečo, čo je pre takéhoto muža typické. Keď ho však konfrontujete, väčšinou sa len vyhovorí na "zlú pamäť". 

Prečítajte si: Vyspala som sa so svojím kolegom. Až neskôr som pochopila, akú chybu som spravila

"Pre takéhoto chronického klamára je takmer nemožné hovoriť pravdu. Je s tým totiž zžitý a sám tomu aj uverí. To je na tom celom scenári najhoršie. Keďže táto forma nečestnosti je u muža hlboko zakorenená, zrejme sa ani nezmení. Určite nie prirodzene a ľahko,"  prezrádza psychologička Ema Klenová.

2. Klamár, ktorý sa lžou chce vyhnúť problémom

Daný typ mužov klame, len ak sa nachádza pod veľkým tlakom, alebo stojí pred problémom, ktorý je z ich pohľadu neriešiteľný. Tento typ klamára a klamára od narodenia, spája však istý spoločný menovateľ. Ich klamstvá sú založené na impulzívnosti a nie sú veľmi premyslené. 

"Hlavným problémom je, že prekrúcajú skutočnosť, no neprejavujú nad svojim konaním žiadnu ľútosť, až do chvíle, kedy nie sú prichytení. Vtedy mnohokrát ľútosť tiež predstierajú, aby im bolo odpustené."

Výhodou je, že takéhoto muža viete k čestnosti časom priviesť. Ide o to, aby mal po boku empatickú manželku, ktorá mu veci neustále nevyčíta, ale snaží sa ho pochopiť aj keď v niečom zlyhá. Práve pocit zlyhania vedie mužov v tomto prípade ku klamstvu. 

3. Klamár - "ochranca"

Dôvod, prečo tento muž klame je jednoduchý. V jeho očiach chce svoj partnerku chrániť. Ide o situácie, ktoré by z jeho pohľadu mohli rodine, či manželke ublížiť, preto ich zatajuje. 

"Neuchyľuje sa k nečestnosti preto, aby si zachoval vlastnú tvár, či zvýšil kredit v očiach, ale ide mu o to neublížiť blízkym. Tieto klamstvá ho úprimne trápia. Problémom je však tlak, pod ktorým takýto muž neustále týmpádom funguje. Hoci to okolie nevníma, on sám vnútorne s mnohými vecami bojuje."

Falošný pocit istoty tiež nie je ideálnou devízou vzťahu, najmä z dlhodobého hľadiska. Na to určite netreba zabúdať.

Neprehliadnite: Bojujem s výčitkami svedomia. Ocitla som sa v roli milenky, no odmietam sa toho vzdať

Ktorý typ manžela, zatajujúceho pravdu je podľa Vás najčastejší?

spolu hlasovalo 94 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe